NATUR-PACK
REDOX
INISOFT

Skupina MOL kúpila významného recyklátora plastového odpadu

Ropná a petrochemická spoločnosť tak zvyšuje spracovateľskú kapacitu pre plasty na 40-tisíc ton ročne. Nasledovať majú ďalšie aktivity v odpadovom hospodárstve.

Skupina MOL kúpila významného recyklátora plastového odpadu

Foto: MOL

Skupina MOL kúpila spoločnosť na recykláciu plastov s dvomi výrobnými závodmi v Maďarsku a logistickým centrom v Bratislave. S ročnou spracovateľskou kapacitou 25-tisíc ton komunálneho aj priemyselného plastového odpadu patrí ReMat medzi popredné firmy zaoberajúce sa recykláciou plastov v Maďarsku.

Portfólio spoločnosti zahŕňa široký výber polyetylénového a polypropylénového regranalátu a iných špecifických produktov. Spracovateľ disponuje automatickým selekčným systémom, čistiacimi a regranulačnými zariadeniami. Vďaka tejto akvizícii bude Skupina MOL schopná vyvíjať prvomateriály a recyklované produkty na mieru, a uspokojiť tak rastúci dopyt zákazníkov po opakovane použiteľných materiáloch.

Skupina MOL pracuje na začlenení modelu obehového hospodárstva do výrobného procesu. V nasledujúcich piatich rokoch chce vynaložiť miliardu dolárov na takéto projekty.  

„Plast potrebujeme pre náš každodenný život. Je to dobrý materiál, nepáči sa nám však nespracovaný plastový odpad, ktorý znečisťuje planétu. Skupina MOL začala investovať do obehového hospodárstva, pretože všetci chceme žiť v kvalitnejšom životnom prostredí a na to potrebujeme viac recyklovaných produktov,“ hovorí Gabriel Szabó, výkonný viceprezident pre Downstream Skupiny MOL.

ASEKOL

„Okrem toho rastie aj záujem našich zákazníkov o recyklované materiály. Preto sme v posledných rokoch začali budovať silné portfólio v oblasti recyklácie a pokračujeme ďalej. Naším cieľom je stať sa kľúčovým hráčom nízkouhlíkového obehového hospodárstva v strednej a východnej Európe a táto akvizícia je významným krokom k tomuto príťažlivému cieľu.“

Ropná a petrochemická skupina získala v roku 2019 nemeckú spoločnosť Aurora Kunststoffe, zaoberajúcou sa kompaundáciou na báze recyklovaných plastov. Akvizíciou ReMat-u zvýši spracovateľskú kapacitu plastov na 40-tisíc ton ročne a môže ponúkať široké portfólio zmesí a regranulátov pre automobilový a obalový priemysel. MOL plánuje aj investície v oblasti chemickej recyklácie a ďalšie aktivity v odpadovom hospodárstve. 


Mohlo by vás zaujímať

Zdraží sa energetické zhodnocovanie odpadu. Do ETS chce pristúpiť aj Spojené kráľovstvo

Zdraží sa energetické zhodnocovanie odpadu. Do ETS chce pristúpiť aj Spojené kráľovstvo

Konzultácie k zámeru pripojiť sa do ETS potrvajú do začiatku augusta.

Prevzali ďalšieho hráča v odpadoch. Skupina KOSIT sa rozrastá o novú firmu

Prevzali ďalšieho hráča v odpadoch. Skupina KOSIT sa rozrastá o novú firmu

Najnovšou akvizíciou KOSIT-u je firma s miliónovými obratmi. Na trhu je už takmer 25 rokov.

Až polovicu vyhodených potravín by sme mohli ušetriť. Ponúkajú sa dve riešenia

Až polovicu vyhodených potravín by sme mohli ušetriť. Ponúkajú sa dve riešenia

Zabezpečenie kontinuálneho chladenia by mohlo ročne zachrániť 620 miliónov ton potravín a znížiť emisie z potravinového odpadu o viac ako 40 %. Podobné výsledky sa však dajú docieliť aj skrátením dodávateľských reťazcov.

X
X
X
X