NATUR-PACK

Pridali turbínu na výrobu elektriny. Košické ZEVO má za sebou novú investíciu

KOSIT na projekt využil aj eurofondy.

Pridali turbínu na výrobu elektriny. Košické ZEVO má za sebou novú investíciu
Foto: KOSIT

Nová investícia v Košiciach priniesla kombinovanú výrobu elektriny a tepla (KVET). Informoval o tom prevádzkovateľ tamojšieho zariadenia na energetické využitie odpadov (ZEVO), spoločnosť KOSIT.

Kotol K1, jeden z dvojice existujúcich kotlov v košickej spaľovni, po novom nachádza využitie aj pri výrobe elektriny. Pribudla pri ňom nová turbína s elektrickým výkonom jeden megawatt (1 MW), ako aj nové horúcovodné výmenníky s tepelným výkonom 12,2 MW.

„Pred uvedením turbíny do prevádzky bol kotol K1 využívaný výhradne na výrobu tepla, dnes produkuje teplo i elektrickú energiu,“ vysvetľuje KOSIT.



Projekt si vyžiadal celkovú investíciu vo výške takmer štyri milióny eur. Investíciu zrealizovali aj vďaka podpore z Operačného programu Kvalita životného prostredia (OP KŽP), ktorú KOSIT získal vo výške približne 1,3 mil. eur.

Rozbehli aj ďalšie projekty

Zostáva vám 59% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)