NATUR-PACK

Očipovali nádoby na odpad, ušetrili desaťtisíce eur

Mesto inštalovalo RFID senzory do nádob na zmesový odpad. Prejavilo sa to efektívnejším zberom odpadu.

Očipovali nádoby na odpad, ušetrili desaťtisíce eur
Foto: Odpady-portal.sk

Čoraz viac miest pristupuje k elektronickej evidencii zberu a triedenia komunálneho odpadu. Rôzne technológie poskytujú lepší prehľad o vývozoch nádob, či stave naplnenosti a zároveň môžu motivovať ku zvýšeniu triedenia odpadu. To sa prejavuje úsporami v nákladoch na odpadové hospodárstvo a malo by viesť aj k menej rastúcim poplatkom za odpad.

Mesto Krompachy sa rozhodlo inštalovať do zberných nádob čipy využívajúce RFID technológiu. V každom kontajneri na zmesový odpad sa nachádza čip s potrebnými informáciami, ktoré zefektívňujú zber a triedenie. Mesto takto vlani očipovalo všetky 1100-litrové kontajnery pre domácnosti v bytových domoch a firmy. Postupne sa čipy inštalujú aj do menších nádob.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)