NATUR-PACK

Doslúžili, ale zostali v uliciach. Mesto rieši staré stánky, niektoré odstránia

Posvietili si na desiatky niekdajších novinových stánkov a trafík.

Doslúžili, ale zostali v uliciach. Mesto rieši staré stánky, niektoré odstránia
Foto: Banská Bystrica

Kopa kovového šrotu, ale aj skla a ďalších materiálov. Už dávno neplnia účel, ale zostali stáť v uliciach. Na verejných priestranstvách zaberajú miesto a lákajú vandalov.

Reč nie je o autovrakoch, s ktorými pravidelne zápasia mnohé mestá a obce, ale o niekdajších novinových stánkoch, trafikách a iných malých prevádzkach. Doslúžili, ale bez nového účelu zostali vo verejnom priestore.

Do riešenia témy sa najnovšie pustila Banská Bystrica. Mesto si od nových opatrení sľubuje, že pomôžu urobiť poriadok s nevyhovujúcimi stánkami.

Najprv vyzvú, potom odstránia

Prvým krokom, ku ktorému mesto pristúpilo, bola snaha získať o nepoužívaných objektoch čo najlepší prehľad. Pasportizáciu takmer 50 novinových stánkov vypracovalo Oddelenie obchodu a služieb MsÚ v Banskej Bystrici.

Samospráva tak za uplynulé mesiace zaktualizovala majetkové pomery a nájomné zmluvy súvisiace s nefunkčnými stánkami umiestnenými na pozemkoch mesta.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)