NATUR-PACK

Odpad mali voziť na MBÚ linku. Namiesto toho končil inde

Polícia odhalila nelegálne nakladanie s odpadom za vyše 650-tisíc eur.

Odpad mali voziť na MBÚ linku. Namiesto toho končil inde
Foto: Odpady-portal.sk

Enviropolícia odhalila nedovolené nakladanie s odpadom na východe Slovenska v hodnote viac než 650-tisíc eur. Vzniknutý odpad mal byť odvážaný do špeciálneho zariadenia na spracovanie odpadu, materiál sa však vozil na iné miesto.

Policajti špecializujúci sa na environmentálnu kriminalitu v Národnej centrále osobitných druhov kriminality Prezídia Policajného zboru vykonali minulý týždeň rozsiahlu akciu v areáli bývalých banských závodov v okrese Spišská Nová Ves.

Akcia súvisela s podozrením na trestnú činnosť neoprávneného nakladania s odpadmi. V spolupráci s Krajským riaditeľstvom Policajného zboru v Košiciach, Hasičským a záchranným zborom, Slovenskou inšpekciou životného prostredia a znalcami z oblasti geodézie a ochrany životného prostredia polícia zadokumentovala miesto nelegálneho ukladania odpadu.

Odpad na triediaciu linku nevozili

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)