NATUR-PACK

Štát posiela ďalšie eurofondy do IT riešenia pre odpady, ministerstvo chce rozšíriť ISOH

Informačný systém odpadového hospodárstva štát buduje už od roku 2018, projekt zhltol milióny eur.

Štát posiela ďalšie eurofondy do IT riešenia pre odpady, ministerstvo chce rozšíriť ISOH
Ilustrácia vytvorená pomocou nástroja ChatGPT (OpenAI), 2026

Dlho očakávaná elektronizácia odpadového hospodárstva vlani vstúpila do „nového dejstva.“ Prechod na priebežnú elektronickú evidenciu odpadov štát kvôli nepripravenosti IT systému odložil, ministerstvo životného prostredia však zazmluvnilo jeho ďalší rozvoj.

Projekt, ktorý envirorezort zveril spoločnosti SYNCHRONIX, znamená navýšenie celkovej cenovky Informačného systému odpadového hospodárstva (ISOH) o ďalších približne šesť miliónov eur. Firma, ktorá má pokračovať v budovaní štátneho odpadového softvéru, pritom dostala viacero úloh.

Najnovším posunom v téme je eurofondová výzva, ktorú včera (17. júna) vyhlásilo ministerstvo životného prostredia, ktoré je sprostredkovateľským orgánom programu Slovensko a zároveň bude aj príjemcom prostriedkov.

Envirorezort chce financie využiť na rozšírenie ISOH-u a hovorí o nových legislatívnych požiadavkách.

ISOH čaká rozšírenie

Zostáva vám 79% na dočítanie

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia(0)