doprava Nasadzujú zvozové vozidlá na plynový pohon. Zberová spoločnosť rozšírila vozový park Na pešej zóne v centre mesta zvážajú odpad na elektrobicykli. Nasadili prvé vodíkové vozidlo na zvoz odpadu. U susedov testujú novinku V meste už štyri roky zvážajú odpad aj elektrické vozidlá. Teraz chcú ich prevádzku porovnať s vodíkovou alternatívou. Prepojili zberné miesta, dopravcov a spracovateľov. ASEKOL nasadil nové IT riešenie V istej fáze sa systém správa ako trhovisko, kde platí „kto prvý príde, ten prvý berie.“ Skládkujeme obrovské množstvá odpadu. Emisie rastú a oberáme sa aj o energiu Vo Veľkej Británii klesli od roku 1990 emisie CO2 z odpadového sektora o 67 %. U nás narástli o 81 %. Británia skládkuje len minimálne a má desiatky ZEVO. Slovensko dalo prednosť skládkovaniu. Nerecyklovateľný odpad využijú na výrobu vodíka. Košická župa a KOSIT chcú založiť podnik Košické zariadenie na energetické zhodnocovanie odpadov (ZEVO) sa má rozrásť o novú prevádzku. Prevádzkovatelia ZEVO chcú odpad premieňať na vodík. Využitie nájde v doprave Z nedávneho prieskumu vyplynulo, že drvivá väčšina európskych prevádzkovateľov zariadení na energetické využitie odpadu zvažuje plány na výrobu vodíka, prípadne túto tému pozorne sleduje.
Nasadzujú zvozové vozidlá na plynový pohon. Zberová spoločnosť rozšírila vozový park Na pešej zóne v centre mesta zvážajú odpad na elektrobicykli.
Nasadili prvé vodíkové vozidlo na zvoz odpadu. U susedov testujú novinku V meste už štyri roky zvážajú odpad aj elektrické vozidlá. Teraz chcú ich prevádzku porovnať s vodíkovou alternatívou.
Prepojili zberné miesta, dopravcov a spracovateľov. ASEKOL nasadil nové IT riešenie V istej fáze sa systém správa ako trhovisko, kde platí „kto prvý príde, ten prvý berie.“
Skládkujeme obrovské množstvá odpadu. Emisie rastú a oberáme sa aj o energiu Vo Veľkej Británii klesli od roku 1990 emisie CO2 z odpadového sektora o 67 %. U nás narástli o 81 %. Británia skládkuje len minimálne a má desiatky ZEVO. Slovensko dalo prednosť skládkovaniu.
Nerecyklovateľný odpad využijú na výrobu vodíka. Košická župa a KOSIT chcú založiť podnik Košické zariadenie na energetické zhodnocovanie odpadov (ZEVO) sa má rozrásť o novú prevádzku.
Prevádzkovatelia ZEVO chcú odpad premieňať na vodík. Využitie nájde v doprave Z nedávneho prieskumu vyplynulo, že drvivá väčšina európskych prevádzkovateľov zariadení na energetické využitie odpadu zvažuje plány na výrobu vodíka, prípadne túto tému pozorne sleduje.