Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Na skládke na Vlčích horách opäť horí

Na Vlčích horách pri Hlohovci opäť horí skládka.

Na skládke na Vlčích horách opäť horí

Hasiči z hasičských staníc v Hlohovci, Piešťanoch a Trnave na nej zasahujú od skorých ranných hodín, kompaktorom zahŕňajú skryté ohniská zeminou.

Vlčie hory sú najčastejšie sa opakujúcim výjazdom príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) SR v regióne. Ohne na skládke sa šíria niekoľkokrát v roku.

Podľa Petra Galba, riaditeľa okresného riaditeľstva hasičov v Piešťanoch, ktoré má v pôsobnosti aj Hlohovec, je to aj každý druhý týždeň. "Ide väčšinou o menšie požiare, väčších sme zaznamenali tiež niekoľko," povedal pre TASR.

K nim patril aj požiar na prelome novembra a decembra 2011, ktorý dĺžkou hasenia 163 hodín a objemom 3,8 milióna litrov použitej vody patril k najväčším na Slovensku. Účinkovalo pri ňom 45 vozidiel a 192 hasičov, aj zo Žiliny, Malaciek i pohraničia Česka.

Podľa Galba ide pri požiaroch o samovznietenie, najmenej raz bol požiar úmyselne založený. "Na skládke je biologický odpad, pri rozklade vzniká teplo a problém vznikne, keď skládka nie je pravidelne zavážaná zeminou," uviedol Galbo.

Vlastníka skládky, spoločnosť Plastic People, opakovane kontaktuje inšpekcia životného prostredia, ktorá už aj vyrubila niekoľko pokút za nedodržiavanie podmienok prevádzky skládky komunálneho odpadu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Zníženie potravinového odpadu: opatrenia EÚ

Zníženie potravinového odpadu: opatrenia EÚ

Európsky parlament sumarizuje svoje aktivity pre obmedzovanie vzniku potravinového odpadu.

Monitoring odpadového hospodárstva | 11. - 17. 4. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 11. - 17. 4. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Novela zákona o EIA prešla v parlamente prvým čítaním

Novela zákona o EIA prešla v parlamente prvým čítaním

Envirorezort pôvodne navrhoval, aby novela nadobudla účinnosť už od mája. Termín posunuli.