NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Veľké finále aj s Majkom Spiritom

Veľa známych tvárí sa zúčastnilo záveru Olománie.

OLO

Foto: OLO

Už šiesty rok organizuje spoločnosť OLO výchovno-vzdelávací projekt Olománia, do ktorého je zapojených skoro 22 tisíc účastníkov zo 112 materských, základných a špeciálnych škôl.

Cieľom projektu je naučiť všetkých obyvateľov hlavného mesta, práve cez deti, správne nakladať s komunálnym odpadom, osvojiť si pojmy recyklácia, ochrana životného prostredia, separácia odpadu a spoločenská zodpovednosť.

Veľké finále, ktorého sa dnes zúčastnilo približne 1 500 účastníkov, bolo záverom celoročnej snahy v súťaži zberu plastu a papiera, ktorú sprevádzajú rôzne podujatia. Napríklad marcový trojdňový filmový festival, festival umenia, či aprílový mesiac exkurzií, počas ktorého viac ako 1 000 detí navštívilo recyklačné závody na sklo a plast, bratislavskú spaľovňu odpadu, či absolvovali smetiarsky kurz pre najmenších.

Ich snahu dnes prišli na Hlavné námestie podporiť členovia klubu Olománie – Zuzana Smatanová, Majk Spirit, Lukáš Latinák a nový člen, ktorý bol pasovaný na patróna žltého kontajnera na plast, Adam Ďurica.

OLOmpiáda

Deti, okrem muziky na bubny a odpad v podaní kapely Rytmika, mali možnosť spoznať podmorský svet dokumentaristu Jaroslava Blaška, pohladiť kontaktné zvieratá z bratislavskej ZOO – nosáľa, hada, či zajaca, absolvovať mobilnú dopravnú výchovu s Mestskou políciou, vybicyklovať si cukrovú vatu, či nealko nápoj, vyskákať sa do sýtosti v skákacom hrade, či vyrobiť si zvieratká z balónov.

Vedenie spoločnosti OLO tento rok zastupoval riaditeľ závodu Spaľovňa odpadu Marek Belák, ktorý odovzdal cenu víťazom za celoročné úsilie pri zbere papiera a plastu.

Víťaznou školou sa stala Spojená internátna škola Svrčia, ktorá bola aj víťazom v zbere plastu, čo do vyzbieraného množstva. Na druhom mieste sa umiestnila MŠ Štrabáčik a tretie miesto získala MŠ Fairyland.

OLOmpiáda

Marek Brinzík, NATUR-PACK, v strede

Medzi ocenenými boli aj základná škola Ostredková ako TOP zberač papiera, čo do množstva, či ZŠ Lachova a ZŠ Černyševského. Z TOP tridsiatky tabuľky Olománie sa losoval víťaz školy v prírode, Špeciálna základná škola Karpatská, ktorým odovzdal cenu Majk Spirit a rovnakú cenu získali aj TOP zberači plastu, Spojená škola internátna Svrčia.

Aby organizátor podporil úsilie väčšieho počtu škôl, náhodne vylosoval päť zo zúčastnených škôl, ktorým odovzdal cenu prezident Asociácie v odpadovom hospodárstve Peter Krasnec a hovorca organizácie zodpovednosti výrobcu, spoločnosti NATUR-PACK, Marek Brinzík.

Pri prvých úvahách o projekte pred piatimi rokmi sme ani netušili ako si projekt deti a učitelia obľúbia. Nesmierne nás tešia pozitívne reakcie, s ktorými sa pri plánovaní každého nového podujatia stretávame,“ hovorí Karin Zvalová, hovorkyňa OLO.

Za šesť ročníkov projektu (konal sa aj nultý) sa vyzbieralo viac ako 731 ton papiera, 121 ton plastu a uskutočnilo sa 35 podujatí.

Značky
OLO

Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2018

Pozvánka na konferenciu: ODPADY 2018

[20. apríla 2018 - Aktualizovaný program konferencie] Spoločnosti Ekos Plus a Poradca Podnikateľa Vás srdečne pozývajú na tradičnú odpadársku konferenciu zo série e+ ODPADY 2018, ktorá sa uskutoční 26. a 27. apríla 2018 v hoteli Dixon v Banskej Bystrici.

20 tipov pre zero waste. Tieto nápady vás dostanú

20 tipov pre zero waste. Tieto nápady vás dostanú

Ako môžete prejsť na nulový odpad? Poradíme vám dvadsať jednoduchých krokov. Stačí sa zamyslieť nad svojou každodennou činnosťou a ľahko sa môžete priblížiť k nulovému odpadu.

Jubilejný ročník veľtrhu IFAT stanovuje nové kritériá

Jubilejný ročník veľtrhu IFAT stanovuje nové kritériá

Až 3.097 vystavovateľov z 59 krajín sa zúčastní najbližšieho ročníka IFAT. Na veľtrh je prihlásených 50 českých a vystavovateľov na ploche 1 700 m2. IFAT sa tiež rozrastá o dve nové haly C5 a c6, výstavná plocha sa teda zväčšuje na 260 000 m2, čo je už 18 výstavných hál!