NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Roman Malček: Chceme rozvíjať to, v čom sme najlepší

V športovom stredisku Šachtičky pri Banskej Bystrici sa 13. septembra uskutočnil ďalší ročník tradičnej výstavy komunálnej techniky „Deň komunálnej techniky“, ktorý organizuje lučenecká spoločnosť REDOX.

Roman Malček

Roman Malček | Foto: Odpady-portal.sk

Líder medzi dodávateľmi komunálnej techniky pre odpadové hospodárstvo na Slovensku si tohto roku pripomína 15 rokov od svojho vzniku. Majiteľ a zároveň jeden z konateľov spoločnosti JUDr. Roman Malček predstavil viacero vozidiel z portfólia svojej ponuky.

Trinásť rokov so značkou FAUN

Firma je exkluzívnym dodávateľom nemeckej značky FAUN, s ktorou spolupracuje od roku 2004. FAUN vznikla už pred 140 rokmi, pričom ostatných 90 rokov venuje vývoju a výrobe nadstavieb na zber komunálneho odpadu. Od roku 1994 patrí do skupiny rodiny Kirchhoff.

„Od tohto roku zaznamenáva naša spoločnosť neustály progres, či už v raste tržieb, alebo personálnej oblasti,“ vysvetľuje Roman Malček. Od roku 2008 Redox vybudoval nový areál na servis vozidiel. Výstavba trvala do roku 2011, kedy spoločnosť dosiahla rekordné tržby 46 miliónov eur a stala sa celosvetovo najúspešnejším dílerom nadstavieb FAUN.

polopodzemné kontajnery

Polopodzemné kontajnery sa presadzujú na trhu

Redox v roku 2015 rozšíril svoje portfólio o predaj polopodzemných kontajnerov fínskeho výrobcu Molok, ktorý od minulého roku realizuje prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti. Molok má v súčasnosti vo svete už viac ako 140 tisíc inštalácií svojich kontajnerov.

Na Slovensku získal koncept polopodzemných kontajnerov záujem samospráv už vo viacerých väčších mestách ako sú Hlohovec, Nitra a Trnava, prvé inštalácie boli zrealizované aj v Bratislave.

Redox sa chce v najbližších rokoch venovať primárne rozvoju svojho súčasného portfólia. „Spoločnosť Kirchhoff je silná aj v ďalších oblastiach, akými sú cestná technika, či zametače. Hoci majú záujem, aby sme sa posúvali aj do týchto oblastí, no my si myslíme, že ak chceme robiť poriadne jednu vec, tak by sme mali venovať energiu, čas a personál najmä tomu, aby sme boli v tejto oblasti dokonalí,“ hovorí R. Malček.

Zakladateľ spoločnosti tiež na konkrétnom príklade upozorňoval na rastúci počet prípadov, kedy v tendri o dodávku vozidla s nadstavbou zvíťazí dodávateľ, ktorý negarantuje kvalitu zariadenia ani jeho následný servis.

Budúcnosťou bioodpadu bude zvoz

K najvýznamnejšie rastúcim odvetviam v súčasnosti patrí špeciálne nakladanie s biologicky rozložiteľným odpadom. Odkláňanie od bioodpadu podporuje aj Európska únia prostredníctvom štrukturálnych fondov, najmä dotáciami na nákup kompostérov.

Aj v tejto oblastí sa Redox rozhodol sústreďovať najmä na zvozovú techniku. „Kompostéry majú na trhu svoje miesto, no krajina musí zvážiť benefity tejto cesty. Máme za to, že zvozom sa dá stiahnuť a zmenšiť objem komunálneho odpadu výraznejšie ako cez kompostéry, možno až niekoľkonásobne. My potrebujeme vyhodnotiť údaje zo zavedených systémov zvozu bioodpadu aspoň po dvanástich mesiacoch, teda po všetkých vegetačných obdobiach, aby sme vedeli, o koľko došlo v konkrétnych domoch, uliciach, či oblastiach k percentuálnemu zníženiu objemu komunálneho odpadu,“ uzatvára Roman Malček.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Pozvánka na školenie: Úvod do evidencie odpadov pre pôvodcu odpadu

Spoločnosť Inisoft pozýva záujemcov na online školenie určené pre pracovníkov spoločností, ktorí sú pôvodcami odpadov a sú zodpovední za nakladanie s odpadmi.

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Pozvánka na konferenciu: APEL 2023 - Aktuálne požiadavky enviro legislatívy (aktualizovaná)

Spoločnosť EKOS PLUS pozýva na 7. ročník konferencie, ktorá je spojená s workshopom k novej stavebnej legislatíve.

Hodnotili odpadové hospodárstvo samospráv. ZOP ocenil tri slovenské mestá

Hodnotili odpadové hospodárstvo samospráv. ZOP ocenil tri slovenské mestá

Zväz odpadového priemyslu v hodnotení zohľadňoval spôsob spracovania odpadu aj ekonomickú efektivitu. Porovnali mestá s viac ako 20-tisíc obyvateľmi.