Dvořák Hager & Partners
REDOX
INISOFT

Trenčín má nový zberný dvor. Zvýši tým dostupnosť severu mesta

V krajskom meste vsadili na dobrú dostupnosť zberných miest pre občanov i napriek vyšším nákladom na ich prevádzku.

Trenčín má nový zberný dvor. Zvýši tým dostupnosť severu mesta

Foto: Odpady-portal.sk

Zámer vybudovania zberného dvora vznikol na spoločných rokovaniach medzi mestom Trenčín a spoločnosťou Marius Pedersen. Ich cieľom bolo priblížiť služby odberu odpadov k občanom mestskej časti Sever v oblasti nakladania s odpadmi pre mesto Trenčín.

Zberný dvor začali budovať v druhej polovici roka 2017 a dňa 21.12.2017 bolo vydané právoplatné kolaudačné rozhodnutie. Od 9.1.2018 je miesto otvorené pre verejnosť.

Celkové náklady na vybudovanie nového dvora dosiahli 73 tisíc eur a je v prevádzke od pondelka do soboty. Prijíma všetky odpady, ktoré sú štandardom pre zberné dvory, od biologicky rozložiteľného odpadu cez veľkoobjemné materiály, elektroodpad, triedené zložky komunálneho odpadu až po nebezpečné odpady.

Oliver Šujan

Oliver Šujan | Foto: Odpady-portal.sk

Generálny riaditeľ spoločnosti Marius Pedersen Oliver Šujan ocenil pri otvorení najmä bezproblémové konanie s mestským úradom, okresným úradom a regionálneho úradu verejného zdravotníctva.

V Trenčíne pribudol už tretí zberný dvor, ďalšie sú na Soblahovskej a Zlatovskej ulici. Zberová spoločnosť aj primátor mesta Richard Rybníček považujú túto kapacitu už za dostatočnú.

Mestá a zberové spoločnosti pristupujú k rozmiestneniu zberných dvorov rôzne. V Trenčíne je dostupnosť prevádzok na úrovni najlepších krajských miest, zodpovedá približne Nitre, ktorá má šesť zberných dvorov.

Naopak polmiliónová Bratislava má iba jeden zberný dvor na okraji východnej časti mesta.

Časť portfólia kontajnerov na komunálny odpad v Trenčíne | Foto: Odpady-portal.sk

Richard Rybníček tiež vyzdvihol profesionálnu spoluprácu so zberovou spoločnosťou. „Marius Pedersen je pevnou súčasťou života mesta a v tejto oblasti patrí firma k najlepším v celej krajine. Tretím zberným dvorom vzrástol komfort pre obyvateľov, takže každá mestská časť už má podobné stredisko,“ priblížil.

Richard Rybníček

Richard Rybníček | Foto: Opady-portal.sk

Zberný dvor v Trenčíne sa nachádza v mestskej časti Sever na ulici K zábraniu, pri nákladnej vrátnici spoločnosti Trens, a rozkladá sa na ploche cca 670 m2. Slúži výhradne obyvateľom Trenčína.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Hanba pre ľudstvo: Igelitky nájdete už aj na dne Mariánskej priekopy

Hanba pre ľudstvo: Igelitky nájdete už aj na dne Mariánskej priekopy

Vedci zdokumentovali takmer 3500 kusov plastu, ktoré našli v najhlbších častiach oceánu. Odpadom sme zahltili už naozaj celú planétu.

Ako bolo na veľtrhu IFAT? (+ FOTO)

Ako bolo na veľtrhu IFAT? (+ FOTO)

Najväčší európsky veľtrh pre vodu, odpadovú vodu, odpady a druhotné suroviny objavujú už aj českí a slovenskí vystavovatelia.

FAUN ide do elektriny. Predstavil ju aj na veľtrhu IFAT (+ VIDEO)

FAUN ide do elektriny. Predstavil ju aj na veľtrhu IFAT (+ VIDEO)

Výrobca nadstavieb FAUN zo skupiny Kirchhoff predstavil v utorok 15. mája na najväčšom európskom veľtrhu pre odpadové hospodárstvo a komunálnu techniku v Mníchove novinky vo svojom portfóliu. Boli sme pri tom.