NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Znižovanie potravinového odpadu v reštauráciach je aj ekonomicky výhodné

Štúdia hodnotila prax znižovania množstva vyhadzovaného jedla v 114 reštauráciach v 12 krajinách. Aká je priemerná výška investície a jej návratnosť?

Znižovanie potravinového odpadu v reštauráciach je aj ekonomicky výhodné

Foto: Fotolia

Znižovanie množstva vyhadzovaných potravín a produkovaného odpadu z jedla v komerčných prevádzkach je aj ekonomicky výhodným riešením. Dôvodom, prečo k tomuto kroku niektorí manažéri nepristúpia, je nevedomosť alebo nedôvera v to, že takáto aktivita prináša zisk. Náklady súvisiace s vyhadzovaním jedla môžu byť ukryté v prevádzkových výdavkoch, chápané ako náklady vyplývajúce z biznisu, prípadne ako investíciou neúmernou potenciálnym prínosom.

Britské združenie Champions 12.3, pozostávajúce zo zástupcov štátu, súkromného a neziskového sektora, si dalo vypracovať štúdiu o znižovaní potravinového odpadu v reštauráciach The Business Case for Reducing Food Loss and Waste: Restaurants.

Ekonomické kritériá znižovania odpadu

Štúdia analyzuje údaje o snahách znižovať množstvo vyhadzovaných potravín zo 114 reštaurácií v 12 krajinách sveta. Reštaurácie sa nachádzajú v Belgicku, Číne, Česku, Dánsku, Maďarsku, Írsku, Taliansku, Holandsku, Nórsku, Poľsku, Švédsku a Veľkej Británii.

Podľa týchto informácií následne autori vyhodnotili niekoľko ekonomických kritérií: porovnanie zisku a nákladov, zníženie nákladov, doba návratnosti a výška realizovanej investície. Na základe rozhovorov s manažérmi reštaurácií potom identifikovali prijaté opatrenia na znižovanie odpadu.

Predmetom skúmania bol potravinový odpad vznikajúci v kuchyni reštaurácií. To znamená jedlo a súvisiace nekonzumovateľné časti zostávajúce po príprave, skladovaní a všetky zvyšky vyhadzované kuchármi. Analýza nezahŕňa jedlo odovzdávané na charitu, či iné účely, ani zvyšky jedla na tanieri po konzumácii zákazníkmi.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Odpadovú legislatívu čakajú zmeny. Výrobcov trvanlivejších výrobkov majú zvýhodniť

Odpadovú legislatívu čakajú zmeny. Výrobcov trvanlivejších výrobkov majú zvýhodniť

Nové definície, vyššie recyklačné ciele či povinný triedený zber textilu. Hlavná štátna radkyňa Odboru odpadového hospodárstva MŽP SR, Veronika Václavková, objasňuje ako sa Slovenska dotknú nové smernice EÚ v rámci tzv. odpadového balíčka.

Aké sú zákonné povinnosti pri výkupe a zbere odpadu?

Aké sú zákonné povinnosti pri výkupe a zbere odpadu?

Katarína Liebscherová vysvetľuje, prečo v prípade výkupu odpadov z obalov a odpadov z neobalových výrobkov nie je potrebné mať uzatvorenú zmluvu s organizáciou zodpovednosti výrobcov.

Komunálny odpad je v centre pozornosti, no väčšina odpadu pochádza z priemyslu

Komunálny odpad je v centre pozornosti, no väčšina odpadu pochádza z priemyslu

Zvyšovanie poplatkov je vždy nepopulárne, no tento krok sme museli spraviť, tvrdí štátny tajomník envirorezortu Boris Susko.