NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Novým šéfom OLO by sa mal stať Martin Maslák. Komisia vypočula piatich

Na post šéfa firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) vybrala výberová komisia manažéra alternatívnych palív a surovín vo firme Cemmac, ktorá vyrába cement.

Novým šéfom OLO by sa mal stať Martin Maslák. Komisia vypočula piatich

Foto: Odpady-portal.sk

Primátor Bratislavy Matúš Vallo sa rozhodol odporučiť zastupiteľstvu všetkých nominantov na šéfov mestských podnikov, ktorých odporučila výberová komisia.

Traja známi kandidáti, uspel neznámy

Do súťaže na predsedu predstavenstva OLO sa prihlásilo 21 kandidátov, z ktorých vybrala komisia na vypočutie päť: Peter Krasnec, Jordan Mandalov, Martin Maslák, Ladislav Procházka a Ivan Sokáč. Zoznam kandidátov so životopismi si predplatitelia môžu stiahnuť nižšie.

Najznámejším kandidátom je Peter Krasnec, ktorý je v súčasnosti generálnym riaditeľom zberovej spoločnosti AVE SK odpadové hospodárstvo a zároveň prezidentom Asociácie podnikateľov v odpadovom hospodárstve (APOH). V minulosti šéfoval spoločnosti General Plastic v Kolárove, ktorá je najväčším recyklátorom PET fliaš na Slovensku, dva roky viedol aj organizáciu zodpovednosti výrobcov ENVI – PAK.

Jordan Mandalov pôsobil na nižších vedúcich funkciách v zberovej spoločnosti ENVI-GEOS Nitra (obchodný riaditeľ), u spracovateľa komunálneho odpadu ecorec Slovensko (marketingový riaditeľ) aj v zberovej spoločnosti BRANTNER Slovakia. V súčasnosti pôsobí vo firme KOSIT WEST.

Ladislav Procházka je v odpadovom biznise známy najmä dlhoročným pôsobením vo funkcii obchodného riaditeľa a konateľa zberovej spoločnosti BRANTNER Slovakia.

Ivan Sokáč pôsobil v rôznych konzultačných spoločnostiach, dva roky viedol spoločnosť SKYSIDE PRIVATE EQUITY, v súčasnosti je podľa profilu na sociálnej sieti manažérom v spoločnosti AZC, a.s.

Víťaz výberového konania Martin Maslák (38 r.) pôsobil po ukončení štúdia v líbyjskej cementárni LCC ako manažér výroby, od roku 2015 je manažérom pre alternatívne palivá a suroviny v spoločnosti CEMMAC.

Spaľovňa OLO v BratislaveSpaľovňa OLO pri Slovnafte | Foto: Odpady-portal.sk

Výberová komisia

Vo výberovom konaní zvíťazil aj napriek tomu, že jedným najviac hodnotených požadovaných kritérií výberovej komisie (stiahnuť si môžete nižšie) bola aj prax na riadiacej pozícii 8 rokov, z toho najmenej 5 rokov na pozícii vrcholového riadenia podnikov. Martin Maslák podľa životopisu vo vrcholovom riadení podniku nikdy nepôsobil.

Výberovú komisiu na predsedu predstavenstva tvorili predsedníčka Annamarie Velič, Peter Gažík, Ivana Molnárová, Maroš Záhorský a Martin Chren.

Annamarie Velič je environmentalistka a konzultantka pre trvalú udržateľnosť, bola korporátnou manažérkou pre udržateľnosť v IKEA Industry. Pracuje ako špecialista pre trvalo udržateľné riešenia pre firmy, neziskové aj štátne organizácie.

OLO

Peter Gačík je šéfom telekomunikačnej spoločnosti O2, Ivana Molnárová vedie portál Profesia.sk.

Maroš Záhorský pôsobil alebo pôsobí ako štátny radca na Ministerstve životného prostredia SR aj v konzultačnej a obchodnej spoločnosti EMB Projekt, ktorá prevádzkuje portál o odpadovom hospodárstve, v súčasnosti prispieva ako autor.

Martin Chren je poslancom mestského zastupiteľstva a starostom mestskej časti Ružinov.

Komisia hodnotila uchádzačov podľa tejto váhy bodového ohodnotenia:

  • Manažérske skúsenosti (riadenie väčšieho počtu pracovníkov resp. komplexnej organizačnej štruktúry) – max. 15 bodov
  • Vzťah k oblasti pôsobenia mestskej firmy – max. 15 bodov
  • Dosiahnuté vzdelanie (posudzovanie využiteľnosti pre výkon funkcie) – max. 5 bodov
  • Zručnosti (jazyková vybavenosť, iné) – max. 5 bodov
  • Negatívne referencie – najviac mínus 40 bodov v závislosti od intenzity.

Členka komisie Ivana Molnárová priblížila pre Denník N dôvody rozhodnutia pre výber Martina Masláka takto: „Vybrali sme človeka, ktorý má veľké srdce a o ktorom bezpečne vieme, že nie je napojený na nejaké skupiny a že mu záleží na novom a dobrom spracovaní odpadov.“

Stiahnite si

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Mohlo by vás zaujímať

Nosením sa z oblečenia môže uvoľňovať viac mikrovláken ako praním, tvrdí štúdia

Nosením sa z oblečenia môže uvoľňovať viac mikrovláken ako praním, tvrdí štúdia

Pôvodné odhady, že zo šatníka pochádza až tretina mikroplastov, môžu byť poddimenzované. Výskumy sa doteraz sústredili na pranie, ktorým sa z textílií odštepuje veľké množstvo mikrovláken, ktoré nedokážu odstrániť ani čistiarne odpadových vôd. V novej štúdii sa vedci rozhodli prvýkrát zamerať aj na čiastočky, ktoré vznikajú pri nosení.

Recyklácia skla bude ekologickejšia s novou hybridnou pecou

Recyklácia skla bude ekologickejšia s novou hybridnou pecou

Európsky zväz výrobcov obalov zo skla chce pomocou pece poháňanej energiou z obnoviteľných zdrojov zrealizovať víziu klimaticky neutrálneho potravinového obalu.

Odpadárske spoločnosti bijú na poplach:  Triedenie odpadu je ohrozené

Odpadárske spoločnosti bijú na poplach: Triedenie odpadu je ohrozené

Zabezpečovanie odvozu odpadu má byť tiež kritickou službou. Sklady sa rýchlo plnia, triediace linky v niektorých krajinách zatvárajú.