Eversheds Sutherland
MEVA SK
INISOFT

Podniky potravinárskeho priemyslu nepovažujú potravinový odpad za vážny problém

Ktorými potravinami sa plytvá najviac a aké sú stratégie predchádzania vzniku potravinového odpadu v reťazcoch? Spájať výrobcov a poskytovateľov riešení pomáha aj česko-slovenská platforma.

CE Food Waste Conference 2019

Odpady-portal.sk

O produkcii potravín a potravinového odpadu diskutovali Wojciech Sokol (Tesco CE), Jon Hedge (AMT Fruit, UK), Katalin Székelyhidi (Directorate of Agricultural Economics Research, HU) a Tomáš Martoch (vedúci konzultant česko-slovenskej iniciatívy Efficient Consumer Response).

Na Slovensku, v Česku, Poľsku a Maďarsku predá Tesco ročne asi pol milióna ton ovocia a zeleniny. Práve ovocím a zeleninou sa však najviac plytvá, keďže málo vydržia, predovšetkým kvôli krehkej štruktúre, ktorá je náchylná na poškodenie najmä počas distribúcie, pri prevoze a manipulácii.

Ako potravinový odpad vidí pestovateľ?

Pohľad pestovateľa na problematiku plytvania potravinami poskytol zástupca spoločnosti AMT Fruit, ktorá je dodávateľom citrusov pre Tesco po celom svete. Na úvod spomenul, že je potrebné rozlišovať medzi plodinami, ktoré sú a nie sú vhodné na ľudskú spotrebu.

Na poliach spoločnosť zaznamenáva objem odpadu rovný asi jednému percentu z dopestovaných plodín. Ide o ovocie, ktoré nie je vhodné na konzumáciu človekom, napríklad z dôvodu napadnutia hmyzom.

Z objemu, ktorý sa odvezie z polí, teda z nezávadných kusov, sa ďalšie dve až tri percentá vyhodia v baliarňach. Z úrody jedného citrusového stromu vyhovuje špecifickým požiadavkám reťazca približne šesťdesiatpäť až sedemdesiat percent. Zvyšné ovocie putuje do závodov na výrobu šťavy.

Foto: Odpady-portal.sk

Jon Hedge z AMT Fruit podotýka, že požiadavky reťazcov tiež časom podliehajú zmenám. Napríklad pred pár rokmi ich spĺňalo iba päťdesiatpäť percent úrody dopestovanej na jednom strome.

„V súčasnosti sa využije naozaj všetka úroda, ktorá je vhodná na ľudskú spotrebu,“ tvrdí. Ak berieme do úvahy iba ovocie, ktoré je vhodné na konzumáciu, pestovateľ tvorí takmer nulový potravinový odpad.

Nejaký potravinový odpad vzniká vzhľadom na kolísavosť objednávok zo strany reťazcov, pri prevoze ovocia a tiež v závodoch, kde sa z citrusov robí šťava. Kusy, ktoré nie sú vhodné na ľudskú spotrebu, sú podrobené anaeróbnemu vyhnívaniu.

Nazmar nevyjdú ani zvyšky po vyžmýkaní šťavy. Zo šupiek citrusov sa extrahuje olej, ktorý sa pridáva napríklad do parfumovaných čistiacich prostriedkov.

Spoločnosti potravinový odpad za vážny problém nepovažujú

V Maďarsku oslovili minulý rok štyritisíc z približne päťtisíc spoločností, ktoré majú v krajine čo dočinenia s potravinami. Stosedemdesiatpäť z nich pristúpilo na vyplnenie dotazníka o potravinovom odpade. S devätnástimi spracovateľmi potravín dokonca viedli osobné rozhovory.

„Hlavným výsledkom nášho prieskumu bolo, že spoločnosti nevidia potravinový odpad ako vážny problém potravinárskeho priemyslu,“ hovorí Katalin Székelyhidi z Directorate of Agricultural Economics Research.

Foto: Odpady-portal.sk

Treba však dodať, že väčšina respondentov uviedla, že viac ako osemdesiat percent potravinového odpadu, ktorý produkujú, vzniká nevyhnutne. Za zvyšnú časť odpadu môžu predovšetkým technologické chyby a počítajú sa tam aj pochybenia zamestnancov.

Opýtané spoločnosti tvrdili, že väčšinu ich potravinového odpadu využijú iné firmy napríklad na výrobu krmív pre zvieratá.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

J. Krišpín: Mikrospaľovne sú hodnotnými členmi malej distribuovanej energetiky

J. Krišpín: Mikrospaľovne sú hodnotnými členmi malej distribuovanej energetiky

Šéf spoločnosti EVECO Brno predstavil pilotný projekt mikrospaľovne v Česku. Pri tvorbe ekonomiky danej prevádzky sa inšpiroval ekonomikou ZEVO, postavil ju však „naruby“.

R. Pomberger: Viac recyklácie znamená viac zariadení na energetické zhodnotenie odpadu

R. Pomberger: Viac recyklácie znamená viac zariadení na energetické zhodnotenie odpadu

Na prechod odpadového hospodárstvo od skládkovania k energetickému zhodnocovaniu a recyklácii potrebujete minimálne desať rokov, hovorí rakúsky profesor.

Novela zákona o odpadoch bude mať fatálne vplyvy na hospodárenie podnikateľov, tvrdia obchodníci

Novela zákona o odpadoch bude mať fatálne vplyvy na hospodárenie podnikateľov, tvrdia obchodníci

Zväz obchodu SR tiež poukazuje na to, že výrobcovia už majú uzatvorené zmluvné vzťahy a cenové podmienky pre rok 2021 a nevedia zvýšenie recyklačných poplatkov premietnuť do ceny pre spotrebiteľa.