Eversheds Sutherland
MEVA SK
INISOFT

Novým šéfom OLO by sa mal stať Ivan Sokáč. Tu je jeho vízia rozvoja podniku

Konečné slovo budú mať mestskí poslanci. Medzi najužší okruh uchádzačov sa dostal aj bývalý riaditeľ odboru odpadového hospodárstva na Ministerstve životného prostredia SR.

Novým šéfom OLO by sa mal stať Ivan Sokáč. Tu je jeho vízia rozvoja podniku

Foto: Odpady-portal.sk

Novým šéfom bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) by mal byť Ivan Sokáč. Vyplýva to z materiálu, ktorý je predložený na zajtrajšie rokovanie mestského zastupiteľstva. Do funkcie ho navrhla výberová komisia.

Predchádzajúci šéf Martin Maslák sa k 11. februáru vzdal svojej funkcie. Hlavné mesto SR preto vyhlásilo nové výberové konanie, v rámci ktorého obdržalo celkovo 35 kompletných prihlášok.

Na neverejné a verejné vypočutie, ktoré sa konalo 19. marca, boli pozvaní šiesti uchádzači, a to Iveta Lacová, Juraj Schwarz, Ivan Sokáč, Peter Šimurka, Anna Vargová a Ivan Vaško (odkaz na životopisy a rozvojové plány uchádzačov nájdete na konci článku).

P. Šimurka donedávna pôsobil na Ministerstve životného prostredia SR ako šéf odboru odpadového hospodárstva a integrovanej prevencie. Je absolventom Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre, pričom vedením odboru odpadového hospodárstva na envirorezorte bol poverený koncom roka 2018. V minulosti pôsobil v Slovenskej inšpekcii životného prostredia, kde sa venoval napríklad problematike integrovanej prevencie. Vo výberovom konaní skončil nakoniec na štvrtom mieste.

V rámci verejného vypočutia viedol rokovanie komisie jej predseda Ivan Peschl. Ďalšími členmi komisie boli Tatiana Kratochvílová, Kamila Kudličková, Annamarie Velič a Juraj Číž.

Výberová komisia pritom odporučila primátorovi navrhnúť na mestskom zastupiteľstve na pozíciu predsedu predstavenstva OLO práve I. Sokáča a zároveň primátorovi aj novému predsedovi predstavenstva odporúča možnú spoluprácu na novovytvorenej pozícii prevádzkového riaditeľa s uchádzačom Jurajom Schwarzom, ktorý skončil na druhom mieste.

Táto pozícia bude priamo podriadená predstavenstvu spoločnosti. Podmienkou však je, že osoba a profesionálne skúsenosti J. Schwarza nevykážu problémy integrity pri dodatočnej kontrole.

Mestskí poslanci by sa súčasne na rokovaní mali zaoberať aj návrhom, aby sa mestská poslankyňa a bývalá bratislavská viceprimátorka Lucia Štasselová stala členkou dozornej rady podniku.

Kto je Ivan Sokáč?

I. Sokáč už v roku 2019 prejavil záujem o post šéfa Bratislavskej vodárenskej spoločnosti. Z výberového procesu však vzišiel víťazne Peter Olajoš. V tom istom roku sa taktiež prihlásil do výberového procesu na post šéfa OLO, v rámci ktorého zvíťazil Martin Maslák.

Možný budúci šéf OLO vyštudoval medzinárodné vzťahy a ekonómiu na Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici, ako aj manažment na univerzite v holandskom Rotterdame. Absolvoval aj výmenný pobyt so zameraním na biznis na Pensylvánskej univerzite v USA, ktorá je považovaná za jednu z TOP svetových univerzít.

V minulosti pôsobil ako stážista v Európskom parlamente, neskôr ako zahraničný expert vlády Spojeného kráľovstva v oblasti poradenstva pri riadení programov verejných výdavkov.

V rokoch 2012 až 2014 bol šéfom private equity skupiny Skyside, pracoval tiež v slovenskej investičnej skupine IS Capital Group. Od roku 2017 až po súčasnosť pôsobil v spoločnosti AZC Group.

Stanovil si tri okamžité ciele

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

odomknúť tento článok

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 9 € si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Návrh štátneho rozpočtu pre rok 2022 počíta s 28 mil. eur pre odpadové hospodárstvo

Návrh štátneho rozpočtu pre rok 2022 počíta s 28 mil. eur pre odpadové hospodárstvo

Do odpadového hospodárstva ide 42 % výdavkov rezortu životného prostredia, čo je európsky priemer.

Skládka odpadov pri Nitre má navýšiť svoju kapacitu. Poznáme podrobnosti

Skládka odpadov pri Nitre má navýšiť svoju kapacitu. Poznáme podrobnosti

Prevádzkovateľ skládky chce zvýšiť jej kapacitu približne o 15 %.

Ministerstvá sa nedohodli, odpadu pribudne. Výrobcovia cigariet zväčšujú škatuľky

Ministerstvá sa nedohodli, odpadu pribudne. Výrobcovia cigariet zväčšujú škatuľky

Nové environmentálne pravidlá majú nezamýšľaný dopad: viac odpadu a viac emisií.