NATUR-PACK

Budaj a Sulík spoločne navštívili spaľovne rádioaktívneho odpadu

Ministri sa zaujímali aj o nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom.

Budaj a Sulík spoločne navštívili spaľovne rádioaktívneho odpadu
Foto: JAVYS

Ministri životného prostredia a hospodárstva, Ján Budaj (OĽaNO) a Richard Sulík (SaS) ktorí sa v uplynulých mesiacoch dostali do sporu v súvislosti so spaľovaním zahraničného rádioaktívneho odpadu, si včera, 11. mája 2021, spoločne prezreli zariadenia Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti (JAVYS) v Jaslovských Bohuniciach.

„Raz vidieť je lepšie ako tisíckrát počuť,“ uviedol po návšteve JAVYS-u R. Sulík. „Preto som rád, že minister životného prostredia navštívil JAVYS osobne a presvedčil sa, že rádioaktivita na pracoviskách je takmer nulová a že si bol prezrieť aj spaľovne rádioaktívnych odpadov, kde mal možnosť vidieť, že odpad, ktorý sa tam spracováva má tiež takmer minimálnu aktivitu. Zároveň videl, že prevádzky sú prísne monitorované a bezpečné.“

Okrem pôvodnej a novovybudovanej spaľovne rádioaktívneho odpadu si ministri prezreli tiež medzisklad vyhoretého jadrového paliva, ktorého kapacita je aktuálne naplnená už na 93 % a JAVYS preto pracuje na jeho rozšírení.  

Podrobnosti o návšteve ministrov v JAVYS sme priniesli na Energie-portal.sk.


Diskusia(0)