Tieto úvahy nepovažujem za špekulácie ale za serióznu tému. Ja osobne vnímam vývoz do zahraničia za možné pozitívne riešenie, keďže v zahraničí, na západ od bývalého východného bloku, je prebytok zariadení na energetické zhodnocovanie odpadov.
Nakoľko trh s odpadmi v Slovenskej republike ovládajú dve zahraničné spoločnosti, pričom neberiem do úvahy KOSIT a OLO, očakávam, že tieto spoločnosti využijú kapacity svojich materských spoločností v zahraničí a ich prostredníctvom energeticky zhodnotia zmesový komunálny odpad zo Slovenska, pre ktorý nevybudovali žiadne zhodnocovacie zariadenia u nás.
Prax skládkovania neupraveného zmesového komunálneho odpadu na skládkach odpadov totiž od 1. januára 2023 musí skončiť. 
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.