NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Verejnú súťaž vo Vlčanovej firme vyhrala málo známa firma

Zákazku na dodávku zariadenia na mechanicko-biologickú úpravu odpadov vyhrala firma bez skúseností s podobnými projektami.

Skládka spoločnosti REKO RECYCLING

Skládka spoločnosti REKO RECYCLING | Foto: Odpady-portal.sk

  • Aktuality |  16.06.2023 |  Radovan Kazda

Spoločnosť REKO RECYCLING, ktorej ako jedinej sa podarilo získať podporu v 17. hodnotiacom kole 16. výzvy z Operačného programu Kvalita životného prostredia, zverejnila ešte minulý rok, 8. marca 2022, výzvu na predkladanie ponúk vo verejnom obstarávaní na mechanicko-biologickú úpravu s predpokladanou hodnotou zákazky 3,5 mil. eur.

Spolumajiteľom firmy je Samuel Vlčan, ktorý bol v čase získania nenávratného príspevku ministrom pôdohospodárstva, informovali sme v apríli.

V článku sa dozviete:

  • čo bolo obsahom súťaže,
  • ktoré firmy boli zaradené do výberu,
  • aké referencie má spoločnosť BOTH real,
  • reakcie zúčastnených subjektov.

Predmetom zákazky, ktorá mala byť spolufinancovaná z predmetnej eurodotácie, bola dodávka a montáž linky mechanicko-biologickej úpravy tuhého komunálneho odpadu s ročnou kapacitou 24 000 ton komunálneho odpadu.

Firma následne 28. apríla 2022 zverejnila dokument s názvom „Záznam z prieskumu trhu”, z ktorého vyplýva, že na predmetnú zákazku oslovila sedem firiem, z ktorých tri predložili ponuku: eseročky REDOX, VÚMZ SK a BOTH Real.

Prvé dve spoločnosti sa pohybujú už veľa rokov na slovenskom trhu dodávateľov podobných zariadení pre odpadové hospodárstvo.

REDOX zastupuje českú spoločnosť Bluetech, ktorá je tradičným českým výrobcom pásových dopravníkov. Na Slovensku dodala lučenecká firma už viacero triediacich liniek, napríklad v roku 2014 sme informovali o projekte v Novom Meste nad Váhom.

Spoločnosť VÚMZ SK je slovenským výrobcom liniek a podobne ako REDOX má za sebou viacero inštalácií podobných zariadení. Nitrančania nedávno dokončili projekt optickej linky pre moravský Mestský podnik SAKO Brno a stoja tiež za projektom veľkej separačnej linky, ktorú dnes prevádzkuje bratislavská OLO.

Skládka spoločnosti REKO RECYCLING v katastri obce IžaSkládka spoločnosti REKO RECYCLING | Foto: Odpady-portal.sk

Víťaznú cenovú ponuku pre REKO RECYCLING zaslala firma BOTH real z Povody pri Dunajskej Strede, ktorá je na trhu odpadového hospodárstva neznáma. Dodávať má zariadenia za celkovú sumu 3,4 mil. eur s DPH.

Firma bez referencií

BOTH Real nemá internetovú stránku, patrí však do skupiny firiem BOTH, ktorých spoločníkmi sú Zoltán Both a Judita Bóthová (v jednej firme aj rovnomenný Zoltán Both - pozn. red.). Z internetovej stránky sesterskej firmy BOTH, s.r.o. vyplýva, že táto spoločnosť sa venuje kovovýrobe a ponúka najmä vozíky a palety. Firma BOTH mala vlani celkové výnosy 4,66 mil. eur, BOTH real 1,7 mil. eur (zdroj: Finstat).

 
 

Zostáva vám 50% na dočítanie.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
  • Printový štvrťročník Odpadové hospodárstvo s prílohou ENERGO (ISSN 1338-595X)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Alebo zadajte kód pre odomknutie obsahu tohto článku:

odomknúť tento článok

Kód pre odomknutie obsahu vybraného článku v cene 7,50 € + DPH si môžete zakúpiť cez platobnú bránu CardPay tu.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 4. - 10. 4. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 4. - 10. 4. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Chcú riešiť littering z cigariet. ZMOS a SPAK-EKO sa dohodli na spolupráci

Chcú riešiť littering z cigariet. ZMOS a SPAK-EKO sa dohodli na spolupráci

Východisko vidia v uplatňovaní rozšírenej zodpovednosti výrobcov.

Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním

Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním

Formulár Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním (predtým pod názvom "Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním") sa podáva podľa § 3 Vyhlášky č. 366/2015 Z. z.o evidenčnej povinnosti a ohlasovacej povinnosti v z.n.p., konkrétne v jej prílohe č. 2.