NATUR-PACK

Zastavili pri lese, aby vyhodili odpad. Zachytila ich fotopasca

Fotopasce nasadili v lokalitách, kde pribúdali nelegálne skládky. Mestská polícia hlási prvý úlovok.

Zastavili pri lese, aby vyhodili odpad. Zachytila ich fotopasca
Foto: FB / Mestská polícia Košice

Nelegálne skládky sú problémom, na ktorý v rôznom rozsahu naráža množstvo samospráv. Ich pôvodcov by mali odhaľovať okresné úrady a Slovenská inšpekcia životného prostredia (SIŽP), v praxi sa však darí stotožniť len zlomok páchateľov.

Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) tvrdí, že odbory životného prostredia okresných úradov reálne odhaľujú pôvodcov čiernych skládok pri zhruba 10 % podaní. O rastúci problém sa najnovšie zaujíma Najvyšší kontrolný úrad aj Generálna prokuratúra, v hre je zmena zákona.

Ako ukazujú skúsenosti niektorých miest, pomôcť pri odhaľovaní pôvodcov nelegálnych skládok môžu fotopasce. Za predpokladu, že sú vhodne umiestnené a podarí sa vďaka nim zachytiť napríklad evidenčné číslo vozidla, na ktorom sa nelegálne vyhodený odpad na miesto dostane.

Najnovšie sa o tom presvedčili v ďalšom slovenskom meste.

Dodávka zastavila pri lese

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)