Téma je aktuálna v Bratislave, kde modernizáciu zariadenia na energetické využitie odpadov (ZEVO) pripravuje mestský podnik Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) a už o krok ďalej je v Košiciach, kde za projektom stojí prevádzkovateľ košickej spaľovne KOSIT. V oboch prípadoch sa zároveň ráta aj so zvýšením kapacity. Hoci v prípade spaľovne OLO iba symbolicky, pričom v tesnom susedstve plánuje vlastné ZEVO Slovnaft.
Do výstavby novej linky na energetické zhodnocovanie odpadov sa púšťa aj brnianska spoločnosť SAKO Brno. Tá v moravskej metropole prevádzkuje spaľovňu, ktorá má v súčasnosti dva kotly s celkovou kapacitou pre 230-tisíc ton odpadov ročne. Modernizačný projekt má priniesť viacero vylepšení, ako aj zväčšenie kapacity vďaka tretiemu kotlu.
Zostáva vám 67% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.