Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním Prišlo už 85 % ohlásení, tvrdí ministerstvo. Nesedia vám počty, reagujú experti Odporúčame Novinkou od tohto roka je, že ohlásenia o vzniku odpadu a nakladaní s ním štát prijíma výlučne elektronicky. Tento rok 28. február nie je deadline, ohlásenie o vzniku odpadu podáte aj v marci Odporúčame Ministerstvo však na jeden z prvých marcových dní už avizuje odstávku informačného systému. Dátový štandard XML je doladený, ENVITA pomôže s podaním ohlásenia Najnovšia verzia evidenčného systému ENVITA umožní jednoduché vygenerovanie XML pre jeho následné vloženie do ISOH, píše riaditeľka spoločnosti INISOFT Martina Poláčková. Intuícia na podanie ohlásenia cez ISOH nestačí. Pozor na formulár, odkazujú poradcovia Ministerstvo oznámilo posun lehoty na 31. marca, nezmenilo však vyhlášku. Tá stále ráta s 28. februárom. Pôjde to aj bez e-splnomocnenia. Štát znovu mení pokyny pre podávanie ohlásení cez ISOH Odporúčame Ministerstvo ohlásilo viacero noviniek. Týkajú sa aktuálneho podávania ohlásení za rok 2025. Pomôže pri podaní ročného ohlásenia. Aplikácia ELO už generuje XML súbor pre ISOH Čakali sme, že ISOH nájdeme v horšom stave, hovorí Tomáš Schabjuk zo spoločnosti Odpadový hospodár, ktorá stojí za aplikáciou ELO. Ako podať ohlásenie cez ISOH, predvedú na bezplatnom webinári. Býval to 28. február, času bude viac. Deadline na ohlásenie o vzniku odpadu predĺžia Odporúčame Ministerstvo posunulo termín, do ktorého treba podať ročné ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním. Pokračujú zmätky. Ministerstvo mení pravidlá pre elektronické ohlásenia cez ISOH Viacero otázok je stále nevyjasnených a čas sa kráti, upozorňujú experti. Elektronický formulár chce ministerstvo sprístupniť na testovanie 9. decembra. Ako na elektronické podávanie ohlásení? Štát zverejnil návod, ale na formulár sa stále čaká Ministerstvo ide nad rámec vyhlášky a mení aj metodiku, upozorňuje odborník. Podáte ho už len elektronicky. Ako sa mení ohlásenie o vzniku odpadu? (ROZHOVOR) Elektronické generovanie ohlásenia z nášho softvéru ENVITA zvládneme, no zmena prišla nečakane, hovoria experti zo spoločnosti INISOFT, ktorá vyvinula český ISOH a firmám pomáha s evidenciou odpadov a ohlasovacími povinnosťami aj na Slovensku. Staršie články
Prišlo už 85 % ohlásení, tvrdí ministerstvo. Nesedia vám počty, reagujú experti Odporúčame Novinkou od tohto roka je, že ohlásenia o vzniku odpadu a nakladaní s ním štát prijíma výlučne elektronicky.
Tento rok 28. február nie je deadline, ohlásenie o vzniku odpadu podáte aj v marci Odporúčame Ministerstvo však na jeden z prvých marcových dní už avizuje odstávku informačného systému.
Dátový štandard XML je doladený, ENVITA pomôže s podaním ohlásenia Najnovšia verzia evidenčného systému ENVITA umožní jednoduché vygenerovanie XML pre jeho následné vloženie do ISOH, píše riaditeľka spoločnosti INISOFT Martina Poláčková.
Intuícia na podanie ohlásenia cez ISOH nestačí. Pozor na formulár, odkazujú poradcovia Ministerstvo oznámilo posun lehoty na 31. marca, nezmenilo však vyhlášku. Tá stále ráta s 28. februárom.
Pôjde to aj bez e-splnomocnenia. Štát znovu mení pokyny pre podávanie ohlásení cez ISOH Odporúčame Ministerstvo ohlásilo viacero noviniek. Týkajú sa aktuálneho podávania ohlásení za rok 2025.
Pomôže pri podaní ročného ohlásenia. Aplikácia ELO už generuje XML súbor pre ISOH Čakali sme, že ISOH nájdeme v horšom stave, hovorí Tomáš Schabjuk zo spoločnosti Odpadový hospodár, ktorá stojí za aplikáciou ELO. Ako podať ohlásenie cez ISOH, predvedú na bezplatnom webinári.
Býval to 28. február, času bude viac. Deadline na ohlásenie o vzniku odpadu predĺžia Odporúčame Ministerstvo posunulo termín, do ktorého treba podať ročné ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním.
Pokračujú zmätky. Ministerstvo mení pravidlá pre elektronické ohlásenia cez ISOH Viacero otázok je stále nevyjasnených a čas sa kráti, upozorňujú experti. Elektronický formulár chce ministerstvo sprístupniť na testovanie 9. decembra.
Ako na elektronické podávanie ohlásení? Štát zverejnil návod, ale na formulár sa stále čaká Ministerstvo ide nad rámec vyhlášky a mení aj metodiku, upozorňuje odborník.
Podáte ho už len elektronicky. Ako sa mení ohlásenie o vzniku odpadu? (ROZHOVOR) Elektronické generovanie ohlásenia z nášho softvéru ENVITA zvládneme, no zmena prišla nečakane, hovoria experti zo spoločnosti INISOFT, ktorá vyvinula český ISOH a firmám pomáha s evidenciou odpadov a ohlasovacími povinnosťami aj na Slovensku.