Tretí akčný plán energetickej efektívnosti počíta i s výmenou elektrospotrebičov
Ministerstvo hospodárstva SR predložilo materiál <i>Akčný
plán energetickej efektívnosti na roky 2014-2016 s výhľadom
do roku 2020</i>. Smernica EÚ o energetickej efektívnosti
ukladá povinnosť členským štátom zaslať akčný plán
energetickej efektívnosti každé tri roky do 30. apríla
Európskej komisii. Plán počíta v rámci energetických
úsporných opatrení aj s rozsiahlou výmenou
elektrospotrebičov na Slovensku.