28.12.2011
MEOPTIS rozširuje skládku inertného odpadu pri Košiciach
Spoločnosť MEOPTIS plánuje rozšíriť skládku inetrného odpadu pri
Košiciach, na ktorej skládkuje predovšetkým nie nebezpečný odpad zo
stavebnej a ťažobnej činnosti. Účelom navrhovanej činnosti je
vybudovanie zariadenia na zneškodňovanie odpadov spôsobom D1 –
uloženie na povrchu zeme skládkovaním pre spádovú oblasť Košice na
novej lokalite v priestore bane Bankov, z dôvodu naplnenia
kapacity jestvujúcej skládky na inertný odpad, ktorá bola schválená
rozhodnutím v roku 2008 s termínom do 31.12.2011. Vyplýva to zo
zámeru EIA, ktorý spoločnosť zverejnila v decembri.