NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

ASEKOL SK vyhlasuje súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič

Spoločnosť ASEKOL SK ako organizácia spätného odberu a oddeleného zberu elektroodpadu, vyhlasuje súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič. Cieľom súťaže je zachrániť historicky hodnotné prístroje, ktoré by inak boli rozobraté a zrecyklované. Súťažiť sa bude v štyroch kategóriách a o víťazoch rozhodne komisia špecialistov. Zapojiť sa môžu obce, prevádzkovatelia zberných dvorov a ich obsluha.

ASEKOL SK vyhlasuje súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič

  • Spravodajstvo |  02.06.2011 |  ASEKOL SK, s.r.o. | Inzercia

Foto © Davidwatmough | Dreamstime.com

Spoločnosť ASEKOL SK vyhlasuje súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič, ktorá bude prebiehať od júna do 31. októbra 2011. Cieľom súťaže je zachrániť historicky hodnotné prístroje, ktoré by inak boli zrecyklované. Do súťaže sa môžu zapojiť obce, zberné dvory a pracovníci obsluhy.

Súťaž o najstarší vyzbieraný elektrospotrebič slúži predovšetkým k ochrane historicky hodnotných spotrebičov. Zároveň však očakávame, že bude slúžiť aj k zvýšeniu motivácie obcí a prevádzkovateľov zberných dvorov k propagácii triedenia elektroodpadu. Podobnú súťaž spoločnosť ASEKOL zorganizovala aj v susednom Česku, kde sa vo finále hodnotila približne stovka historických spotrebičov. Viac ako polovica spotrebičov pochádzala z 50. a 60. rokov minulého storočia, objavili sa však i prístroje z 30. a 40. rokov. Najstarší elektrospotrebič pochádzal až z roku 1900 a bola to Kinopremietačka, ktorá získala zváštné ocenenie. Veríme že takáto súťaž zaujme aj na Slovensku a tešíme sa na cenné „kúsky“, ktoré takýmto spôsobom vyzbierame,“ uviedla Hana Ansorgová, manažérka marketingu a PR spoločnosti ASEKOL SK.

Vyhodnotenie súťaže, ktorú organizuje spoločnosť ASEKOL SK, prebehne najneskôr začiatkom budúceho roka. Vyhlásení budú víťazi štyroch kategórií – malé domáce spotrebiče, výpočtová technika a telekomunikačné zariadenia, spotrebná elektronika a elektrické hračky a zariadenia pre voľný čas. Vyhodnotené budú vždy tri najstaršie elektrospotrebiče z každej súťažnej skupiny. Kompletnosť a vek elektrozariadení posúdi odborná komisia, ktorá súťaž vyhodnotí a zároveň vyberie aj víťaza. Ocenené budú obce, prevádzkovatelia zberných dvorov a obsluha zberných dvorov, kde budú elektrospotrebiče nájdené. Súťaží sa o hodnotné finančné ceny a tiež o poukážky na nákup elektrozariadení.

Viac informácií ako aj pravidlá súťaže nájdete na www.asekol.sk.

ASEKOL SK, s.r.o., je nezisková spoločnosť, ktorá prevádzkuje kolektívny systém spätného odberu elektrozariadení. V auguste 2010 bol ASEKOL SK zapísaný rozhodnutím Ministerstva pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky do Registra kolektívnych organizácií. Spoločnosť ASEKOL SK je na základe rozhodnutia Ministerstva pôdohospodárstva, životného prostredia a regionálneho rozvoja Slovenskej republiky oprávnená na nakladanie s elektrozariadeniami a elektroodpadom v kategóriách 1 – 10 podľa prílohy č. 1, vyhlášky č. 315/2010 Zbierky zákonov o nakladaní s elektrozariadeniami a s elektroodpadom.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.



Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

U Tarabu prerábajú IT systém pre odpady, evidencia odpadov sa zmení

U Tarabu prerábajú IT systém pre odpady, evidencia odpadov sa zmení

Ministerstvo na aktuálny rok vytýčilo pre ISOH tri ciele. Pýtali sme sa na podrobnosti.

Otvorili mnohomiliónový tender. Zvolen rieši, kto sa bude ďalších šesť rokov starať o odpady

Otvorili mnohomiliónový tender. Zvolen rieši, kto sa bude ďalších šesť rokov starať o odpady

Mesto obstaráva komplexné služby, ráta aj s povinnou úpravou odpadov.

Budmerická skládka chce zväčšiť kapacitu prehĺbením kazety. Samospráva žiada plnú EIA

Budmerická skládka chce zväčšiť kapacitu prehĺbením kazety. Samospráva žiada plnú EIA

Ministerstvo rozhodlo o zámere, ktorý prevádzkovateľ nepokladá za rozširovanie skládky. Čo vyplýva z rozhodnutia?

X
X
X
X