TOP 10 najčítanejších článkov o kovovom odpade | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

TOP 10 najčítanejších článkov o kovovom odpade

Viete o tom, že k veľmi populárnym článkom v našom denníku Odpady-portal.sk patria tie, ktoré sa venujú kovovým odpadom?

kovový odpad

Foto: Fotolia

V rubrike Kovový odpad vám prinášame dôležité informácie z oblasti kovového odpadu, výkupní kovov, šrotu a mnoho ďalších.

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. Výkupne kovov. Zoznam výkupní kovových odpadov na Slovensku | 4.675 čitateľov

  2. Top 10 odpadových firiem na Slovensku. Dominujú spracovatelia kovov. Kto sú najväčší hráči v odpadovom hospodárstve na Slovensku? Pozrite si náš výber.

  3. Zmeny v novom zákone o odpadoch pre kovový odpad. Novinkami sú aj bezhotovostné platby, zrážková daň či povinné zhromažďovanie odpadu na sedem dní.

  4. Cena kovového šrotu stúpa prvýkrát za päť rokov. Rok 2015 bol podľa odborníkov najhorší nielen za posledné dekády, ale celú generáciu. Viacero spracovateľov druhotných surovín muselo zatvoriť brány

  5. Ceny kovov s opatrnými vyhliadkami rastu. Hoci meď aj nikel sa z dlhodobého pohľadu nachádzajú v klesajúcom trende, krátkodobo ich cena môže posilniť.

  6. Ako dlho má výkupňa kovov uchovávať kamerový záznam? Zákon stanovuje 14 dní, vyhláška o evidencii jeden rok. Koľko záznamov treba viesť? Kto ich môže žiadať? Poznáme reakciu ministerstva.

  7. Nová zberňa pre výkup kovového šrotu v Bratislave. Firma Hotis Recycling Slovakia otvorila ďalšiu prevádzku pre výkup železných a neželezných kovov.

  8. Haldy kovošrotu môžu nájsť uplatnenie pri výrobe batérií. Kovový odpad nemusí končiť v peci alebo na skládke.

  9. Kovové odpady na Slovensku. Cenná komodita s vysokým stupňom zhodnotenia.

  10. V Sečovciach vznikne zariadenie na zhromažďovanie odpadu z kovov. Spoločnosť SteelGreen chce mechanicky zhodnocovať odpad v množstve zhruba 1500 ton za rok.

A to nie je zďaleka všetko.

Ak si predplatíte náš denník, neujde vám ani:

Predplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Prežívajte s nami poznanie!


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 18. - 24. 9. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 18. - 24. 9. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Mesto obstaráva komplexné nakladanie s komunálnym odpadom

Mesto obstaráva komplexné nakladanie s komunálnym odpadom

Víťaz sa má postarať zmesový komunálny odpad, kuchynský odpad či odpady zo zberného dvora.

Monitoring odpadového hospodárstva | 11. - 17. 9. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 11. - 17. 9. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.