Eversheds Sutherland
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Moderné zametače aj pre smart mestá. Slovenský dodávateľ predstavil novinky vo svojom portfóliu

Spoločnosť NORWIT SLOVAKIA, ktorá je na odpadovom trhu známa najmä ako dlhoročný predajca kompaktorov značky Bomag pre prevádzkovateľov skládok odpadov, prezentovala na májovom sneme Združenia organizácií verejných prác (ZOVP) spojenom s výstavou komunálnej techniky portfólio svojich produktov.

NORWIT SLOVAKIA

Foto: Odpady-portal.sk

O novinkách od slovenského dodávateľa komunálnej techniky informovali konateľ spoločnosti Martin Benko a Martin Krajňák, obchodný zástupca spoločnosti Norwit Slovakia.

Norwit sa vo svojej doterajšej činnosti zamerala najmä na dodávku strojov pre stavebnú oblasť, predovšetkým v segmente bagrov značky Kubota.

Martin Krajňák, NORWITMartin Krajňák, NORWIT SLOVAKIA

Jedným z nich je minirýpadlo Kubota KX 018-4, ktoré často využívajú mestské a obecné technické služby, napríklad na kopanie hrobov na cintorínoch.

Kolesový nakladač R 082 sa využíva na viacero účelov, podľa toho, v ktorom mode pracuje. Umožňuje napríklad rýchly štart pre nakladanie, prevážanie, zbieranie piesku alebo štrku, tiež pre ukladanie, kopanie a iné práce, kde je potrebná extra trakčná sila. Užívateľ si tiež môže zvoliť tzv. „eco-drive“, ktorý zlepšuje účinnosť paliva o 10-15%, takže nakladač dokáže pracovať dlhšie bez prestávky na dotankovanie paliva.

Martin Benko, konateľ spoločnosti NORWIT SLOVAKIAMartin Benko, konateľ spoločnosti NORWIT SLOVAKIA

NORWIT predstavila v marci tohto roku v rámci svojich prezentačných dní aj nový segment v portfóliu strojov, ktoré slovenským zákazníkom začala ponúkať už od minulého roku. Ide o zametače francúzskej skupiny Fayat, ktorá má v súčasnosti okolo 150 dcérskych spoločností.

Do skupiny patria aj komaktory Bomag pre prevádzkovateľov skládok odpadov, ktorých NORWIT predala na Slovensku už niekoľko desiatok.

Divíziu zametačov vo Fayate pokrývajú značky Mathieu, Ravo a Scarab. Na sneme ZOVP predstavila NORWIT stredný zametač značky Mathieu, pasový bager a nakladač značky Kubota.

Zametače Mathieu prezentované v sídle spoločnosti v marci tohto rokuZametače Mathieu prezentované v sídle spoločnosti v marci tohto roku.

O prezentačnom dni spoločnosti NORWIT SLOVAKIA sme informovali v apríli tohto roku.


Spoločnosť NORWIT SLOVAKIA je komunikačným partnerom denníka Odpady-portal.sk.Mohlo by vás zaujímať

Plastové fľaše nemusia pochádzať iba z ropy, ale aj rastlín

Plastové fľaše nemusia pochádzať iba z ropy, ale aj rastlín

Holandská spoločnosť zakladá biorafinériu na plastové obaly vyvinuté z prírodnej fruktózy.

Prezidentský palác podporuje správne nakladanie s elektroodpadom

Prezidentský palác podporuje správne nakladanie s elektroodpadom

V Kancelárii prezidenta SR zbierajú elektroodpad so spoločnosťou ASEKOL SK, do Prezidentského paláca prišla nová interiérová nádoba E-Box.

Populárny reťazec drogérií nahrádza jednorazové plastové tašky novou ekologickou

Populárny reťazec drogérií nahrádza jednorazové plastové tašky novou ekologickou

Od februára nájdete v ponuke dm tašiek novinku – ekologickú viacúčelovú tašku Durabag, ktorá nahrádza pôvodné jednorazové plastové tašky.