Informatizácia slovenského odpadového hospodárstva sa dostáva do finálnej fázy. Tvrdí to Ministerstvo životného prostredia SR (MŽP SR), ktoré ohlásilo nový termín, kedy by sa mal dostať do ostrej prevádzky Informačný systém odpadového hospodárstva (ISOH).
Ministerstvo si dokončenie systému sľubuje od aktualizovanej dohody s jeho dodávateľom. Tým je konzorcium firiem Tempest a Softip, víťaz súťaže, ktorú ministerstvo na tretíkrát vyhlásilo vo februári 2017. Zisťovali sme podrobnosti.
Zmluvu o dielo, ktorým má byť vybudovanie ISOH-u, ministerstvo podpísalo so spoločnosťami Tempest a Softip v novembri 2017. Konzorcium dvoch firiem zvíťazilo v súťaži, do ktorej sa zapojilo šesť uchádzačov.
Zostáva vám 68% na dočítanie↓
Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.
Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.
Predplatné obsahuje:
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
- Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
© PROPERTY & ENVIRONMENT s. r. o. Autorské práva sú vyhradené a vykonáva ich vydavateľ.