Eversheds Sutherland

Pod strechou a na čip. Ako vo Zvolene navrhli stojiská na kontajnery

Mesto za svoju prioritu označuje polopodzemné kontajnery, pri ich budovaní ale narazilo na limity.

Pod strechou a na čip. Ako vo Zvolene navrhli stojiská na kontajnery
Foto: Mesto Zvolen / TUZVO

Ako vlani v reakcii na otázky Odpady-portal.sk priblížila Beáta Slamková z Odboru výstavby, životného prostredia a dopravy MsÚ Zvolen, inovácie v oblasti nádob a stojísk sa podľa zvolenskej radnice premietli v lepšom triedení. Úroveň vytriedenia komunálneho odpadu v meste v posledných rokoch rastie.

„Vymenili sme staré zberné nádoby za nové, postupne upravujeme aj povrch stojísk. A veľmi dôležitým opatrením je budovanie nových stojísk polopodzemných kontajnerov. V súčasnosti ich je vo Zvolene 19 a spolu je na nich umiestnených 131 kusov polopodzemných kontajnerov,“ vysvetľovala vlani B. Slamková.

„Máme skúsenosť, že keď sú stojiská a kontajnery pekné a udržiavané, obyvatelia to vnímajú pozitívne a následne vytriedia viac odpadu. Pristúpili sme tiež k zavedeniu významného smart riešenia, keď sme všetky polopodzemné kontajnery vybavili senzormi naplnenosti,“ dodala.

Budovanie nových polopodzemných kontajnerov je pritom pre mesto aj naďalej prioritou. „Sú estetickejšie a uľahčujú vývoz odpadov, no pri ich budovaní už mesto naráža na hranicu možností,“ uviedla tento týždeň zvolenská radnica.

Podľa Maroša Hrádelu, vedúceho odboru výstavby a životného prostredia na MsÚ Zvolen už mesto vytypovalo posledných štrnásť lokalít, kde bude možné polodpozemné kontajnery umiestniť.

Celý obsah článku je prístupný pre predplatiteľov.

Ak máte záujem o predplatné, pokračujte prosím kliknutím na tlačidlo nižšie.

Predplatné obsahuje:

  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom v denníku Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)

Diskusia(0)