ISNO - Integrovaný systém nakladania s odpadom | ODPADY-PORTAL.SK
NATUR-PACK
REDOX
Dni teplárenství a energetiky

ISNO - Integrovaný systém nakladania s odpadom

Integrovaný systém nakladania s odpadom je aktívne riadenie toku odpadov v územnej jednotke s použitím efektívnej logistiky tak, aby toky odpadu smerovali k zariadeniam na dotriedenie, úpravu a zhodnotenie odpadu a následné zneškodnenie neupotrebiteľných zbytkov.

ISNO - Integrovaný systém nakladania s odpadom

  • Slovník |  17.05.2011 |  Ing. Anna Makatúrová, technická riaditeľka KOSIT a.s.
Radenie zariadení v trase toku odpadu by malo zabezpečiť minimálny zostatok odpadu ukladaného na skládky a maximálne zhodnotenie surovín z odpadu materiálové a energetické. Preferencie pri zhodnocovaní odpadu sú stanovené ekologickými, ekonomickými, technologickými možnosťami systému a sú vyhodnocované v rámci strategických dokumentov zodpovednej územnej jednotky.

Návrh definície: Ing. Anna Makatúrová

Značky
legislatíva

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Autovrakoviská, šrotoviská: kam odviesť staré auto

Autovrakoviská, šrotoviská: kam odviesť staré auto

Staré vozidlá je po skončení životnosti potrebné zaviesť ku spracovateľom starých vozidiel, ľudovo na autovrakovisko, či šrotovisko.

Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním

Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním

Formulár Ohlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním (predtým pod názvom "Hlásenie o vzniku odpadu a nakladaní s ním") sa podáva podľa § 3 Vyhlášky č. 366/2015 Z. z.o evidenčnej povinnosti a ohlasovacej povinnosti v z.n.p., konkrétne v jej prílohe č. 2.

Zoznam autovrakovísk na Slovensku

Zoznam autovrakovísk na Slovensku

Spracovatelia starých vozidiel v SR.