NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

Čo by vám nemalo ujsť. ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO, 2014/03

Do schránok predplatiteľov sa dostáva marcové vydanie mesačníka Odpadové hospodárstvo s prílohou Energo. Prinášame Vám výber z jeho článkov.

Čo by vám nemalo ujsť. ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO, 2014/03

Jarné upratovanie | Veľká kultúrna revolúcia na MŽP SR.
Radovan Kazda

Kritériá hodnotenia stavu konca odpadu pre bioodpad | Správa výskumného centra EÚ ponecháva vládam kompetencie, tlačí však na zvyšovanie výdavkov
Marek Hrabčák

Komentár. Kto to zaplatí?
Marek Hrabčák

Anketa. Mala by vláda ďalej dotovať investície do infraštruktúry OH? | Väčšina expertov je za to, aby vláda prehodnotila dotácie a prestala podporovať budovanie kapacít
Redakcia

Je tovar reklamovaný a vrátený predávajúcemu odpadom? | Pojem „odpad“ sa nevzťahuje na dodávku tovaru, ak držiteľ tejto má úmysel opäť ho uviesť na trh.
Annamária Tóthová

Stavebný odpad a odpad z demolácií. Kto verí číslam? | Štatistika má od skutočnosti často veľmi ďaleko.
Ludvik Jančo

SAŽP opustili kľúčoví zamestnanci | Ministerstvo chce hľadať nových na trhu práce.
Radovan Kazda

Kedy treba posudzovať programy OH podľa EIA? | Na povinnosť posudzovať programy odpadového hospodárstva sa pre firmy aj samosprávy viaže viacero výnimiek.
Elena Bodíková

Splyňovanie odpadov. Cesta budúcnosti? | Energetickému zhodnoteniu komunálnych odpadov zatiaľ nevie prísť Európska únia na meno.
Marek Hrabčák

Aktuálne enviroaktivity NATUR-PACKu
NATUR-PACK | PR

EUROPEN odporúča reálne revidovanie obalovej smernice
Renáta Miháliková

Vznikla prvá mapa elektronického odpadu vo svete
Redakcia

Inšpektori: Takmer 60 percent kontrolovaných obcí porušilo odpadovú legislatívu | Pokuty presiahli 137 690 eur.
Redakcia

Investície a verejné obstarávania | FEBRUÁR 2014

PRÍLOHA ENERGO

Drahá ropa – lacný plyn? | Previazanosť medzi týmito komoditami sa zrejme definitívne skončí.
Martin Odkladal

Môžu distribučné spoločnosti potichu zlikvidovať OZE? | Dotknuté strany sa môžu obrátiť na ÚRSO alebo žalovať prevádzkovateľov distribučných sústav.
Bernhard Hager

Barroso chce zdražovať energie. Podporu našiel opäť v prieskume | Štyria z piatich ľudí v Európskej únii zastávajú názor, že boj proti zmene klímy a efektívnejšie využívanie energií môže posilniť hospodárstvo a zamestnanosť.
Redakcia

Komentár. Ako sa pečie podpora.
Radovan Kazda

Viac ako 75 bioplynových staníc | Podľa zatiaľ neúplných údajov regulačného úradu za minulý rok pribudlo na Slovensku iba šesť bioplynových staníc, celkový výkon týchto zariadení vzrástol približne o 14 MW.
Radovan Kazda

Inšpektori ochrany ovzdušia urobili 545 kontrol, 84 sa skončilo protokolom | Niektoré čerpacie stanice na Slovensku majú stále problémy s kvalitou pohonných látok.
Redakcia

Ministerstvo zverejnilo Akčný plán využitia potenciálu dreva SR | Plán predpokladá aj využitie vedľajších produktov pri spracovaní dreva na energetické účely.
Redakcia

 

Mesačník ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO si môžete objednať tu.

Obsahy jednotlivých čísiel:

DECEMBER 2011 (obsah), JANUÁR 2012 (obsah), FEBRUÁR 2012 (obsah), MAREC 2012 (obsah), APRÍL 2012 (obsah), MÁJ 2012 (obsah), JÚN 2012 (obsah), JÚL 2012 (obsah), AUGUST 2012 (obsah), SEPTEMBER 2012 (obsah), OKTÓBER 2012 (obsah), NOVEMBER 2012 (obsah), DECEMBER 2012 (obsah), JANUÁR 2013 (obsah), FEBRUÁR 2013 (obsah), MAREC 2013 (obsah), APRÍL 2013 (obsah), MÁJ 2013 (obsah), JÚN 2013 (obsah), JÚL 2013 (obsah), AUGUST 2013 (obsah), SEPTEMBER 2013 (obsah), OKTÓBER 2013 (obsah), NOVEMBER 2013, DECEMBER 2013, JANUÁR 2014, FEBRUÁR 2014

 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Všetko nie je „zelené“ a „eko“ naozaj ekologické. Dajte si pozor na greenwashing

Rastúci počet „zelených“ označení na obaloch bez porovnávacích údajov býva nielen neprehľadný, ale často aj zavádzajúci. OZV ENVI - PAK a upozorňuje na to, ako sa nepodloženým označeniam vyhnúť.

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Evidenčné a ohlasovacie povinnosti v apríli 2024

Aké evidenčné a ohlasovacie povinnosti v oblasti odpadov treba splniť v apríli 2024? Tu je náš tradičný mesačný prehľad.

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Základom sú kontajnery a váha. Ako vybaviť zberný dvor a vybrať techniku

Vo vybavení by nemal chýbať ani lis, ktorý zmenší objem odpadu. Myslieť treba aj na špeciálne nádoby a záchytné vane pre nebezpečné látky.