NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

Čo by vám nemalo ujsť. ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO, 2013/10

Do schránok predplatiteľov sa minulý týždeň dostalo septembrové vydanie mesačníka ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO. Prinášame Vám výber z jeho článkov.

Čo by vám nemalo ujsť. ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO, 2013/10

Posledné pokušenie podnikateľa | V súťaži sú aj porazení
Radovan Kazda

TOP 7 správ, ktoré by vám nemali ujsť | Prehľad najdôležitejších správ na trhu s odpadmi
redakcia

Dušan Jurík: Rozšírená zodpovednosť firiem je neodvratný proces | Legislatívny zámer zákona o odpadoch vytvoril základ na to, aby sa príprava nového zákona nerozbila na celkom protichodných názoroch, hovorí v rozhovore pre Odpadové hospodárstvo Dušan Jurík, generálny riaditeľ Sekcie environmentálneho hodnotenia a riadenia MŽP SR.

Nová vykonávacia vyhláška nadobudla platnosť 15. októbra | Aké zmeny prináša nová vyhláška MŽP SR č. 310/2013 Z. z., ktorou sa vykonávajú niektoré ustanovenia zákona o odpadoch?
Tomáš Schabjuk

POH obce a pôvodcu prvýkrát po novom | Keďže sa finalizujú programy odpadového hospodárstva krajov, musia už aj obce a pôvodcovia uvažovať o vypracovaní svojich programov, ktoré sa budú prvýkrát pripravovať po novom.
Annamária Tóthová

Na veľtrhu POLEKO 2013 | Poľský veľtrh POLEKO 2013 – International Trade Fair of Environmental Protection, bol nielen o odpadoch
Marek Hrabčák

INISOFT – váš partner na evidenciu odpadov a obalov | PR
Ján Hrušovský

MŽP: Spracovanie starých automobilov je ziskové. Spracovatelia a Recyklačný fond nesúhlasia | Podľa ministra je zber a spracovanie starých vozidiel zisková činnosť, preto by ďalšie dotácie nemali dostávať. Fond aj niektorí spracovatelia s tým nesúhlasia. V Česku sú dotácie na spracovanie automobilov nižšie než na Slovensku.
Radovan Kazda

Inšpekcia skontrolovala spracovateľov elektroodpadov. | V odvetví sa darí aj spracovateľom automobilov.
Radovan Kazda

Konzultácie EK o cieľoch recyklácie odhalili nejednotnosť krajín v environmentálnej politike | Krajiny Európskej únie využívajú na ciele v odpadovom hospodárstve rôzne legislatívne nástroje. Nové ciele by mali byť jednotnejšie a refl ektovať ekonomické možnosti členských štátov.
Renáta Miháliková

ENVI-PAK: Nový systém nakladania s obalmi by mal ísť evolučným vývojom | Oprávnená organizácia ENVI-PAK stavia riešenie separovaného zberu v mestách a obciach na spolupráci so samosprávami.
redakcia

Investície a verejné obstarávania SEPTEMBER 2013

 

Mesačník ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO si môžete objednať tu, buď samostatne, alebo aj s ďalšími službami pre profesionálov v odpadovom hospodárstve (prístup k spoplatneným článkom internetového denníka odpady-portal.sk a denný monitoring odpadového hospodárstva, zasielaný e-mailom).

A | Samostatne

[1] Predplatné mesačníka ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO
– zasielaný mesačne poštou na adresu predplatiteľa (ukážky mesačníka)

B | Balík služieb pre profesionálov PREDPLATNÉ obsahuje:

[1] Predplatné mesačníka ODPADOVÉ HOSPODÁRSTVO
– zasielaný mesačne poštou na adresu predplatiteľa (ukážky mesačníka)

[2] Prístup ku všetkým spoplatneným článkom v internetovom denníku odpady-portal.sk
– vstup cez prihlasovacie meno a heslo predplatiteľa

[3] Denný monitoring odpadového hospodárstva, t.j. monitoring médií, legislatívy, verejného obstarávania a pripravovaných investícií v odpadovom hospodárstve SR
– zasielaný denne v pracovné dni na e-mailovú adresu predplatiteľa (ukážka denného monitoringu)

Prvé dve čísla mesačníka si na ukážku môžete stiahnuť zdarma:
DECEMBER 2011 (obsah, kompletné vydanie v PDF), JANUÁR 2012 (obsah, kompletné vydanie v PDF), FEBRUÁR 2012 (obsah), MAREC 2012 (obsah), APRÍL 2012 (obsah), MÁJ 2012 (obsah), JÚN 2012 (obsah), JÚL 2012 (obsah), AUGUST 2012 (obsah), SEPTEMBER 2012 (obsah), OKTÓBER 2012 (obsah), NOVEMBER 2012 (obsah), DECEMBER 2012 (obsah), JANUÁR 2013 (obsah), FEBRUÁR 2013 (obsah), MAREC 2013 (obsah), APRÍL 2013 (obsah), MÁJ 2013 (obsah), JÚN 2013 (obsah), JÚL 2013 (obsah), AUGUST 2013 (obsah), SEPTEMBER 2013 (obsah)

 


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Švajčiarsko odmietlo povinné zálohy za nápojové obaly

Švajčiarsko odmietlo povinné zálohy za nápojové obaly

Národná rada vo Švajčiarsku pri svojom hlasovaní dňa 17.4.2013 zamietla návrh na povinné zálohovanie obalov zo skla, hliníka a PET. Podľa jej názoru by to znamenal krok späť v súčasnom úspešnom systéme recyklácie týchto odpadov vo Švajčiarsku.

Ján Chovanec: ZEVO si poradí bez MBÚ linky, opačne to nejde

Ján Chovanec: ZEVO si poradí bez MBÚ linky, opačne to nejde

Ak chceme kapacity na úpravu odpadu, nemôžeme zabúdať na energetické zhodnotenie. Inak sa môže na Slovensku zopakovať slovinský scenár, upozorňuje zástupca odpadového priemyslu.

Najjednoduchšie MBÚ linky veľa benefitov neprinesú, vraví expert

Najjednoduchšie MBÚ linky veľa benefitov neprinesú, vraví expert

Komplexný systém úpravy odpadu je investične náročný, no je to najekologickejšie a prevádzkovo efektívne riešenie, myslí si P. Pajerchin z CEBZ.