NATUR-PACK
MEVA SK
INISOFT

Najdlhšia obhliadka miesta činu v histórii: Pozrite si video polície zo skládky Vlčie hory

Na skládke odpadu Vlčie hory pri Hlohovci prebehla najdlhšia obhliadka miera činu v histórii Slovenska. Polícia informuje o obrovskom množstve nebezpečného odpadu. (VIDEO)

Vlčie hory

Foto: Polícia SR

Podozrenia z ekologickej katastrofy v blízkosti Hlohovca sa potvrdzujú. Skládka Vlčie hory bola oficiálne uzavretá už pred dvoma rokmi, neznámy páchateľ tam však podľa zistení polície vyvážal nebezpečné odpady.

O policajnej razii v areáli oficiálne uzavretej skládky sme na Odpady-portal.sk informovali už v júni. Na skládke okrem toho na jeseň minulého roka vykonala obhliadku taktiež Slovenská inšpekcia životného prostredia.

Obhliadku miesta činu teraz vykonal Odbor odhaľovania nebezpečných materiálov a environmentálnej kriminality úradu kriminálnej polície Prezídia Policajného zboru.

Foto: Polícia SR

Okrem policajtov sa na ohliadke podieľali pracovníci kontrolných chemických laboratórií sekcie krízového riadenia MV SR a Prezídia Hasičského a záchranného zboru

„Vzhľadom na poveternostné podmienky a na bezpečnostné riziká vyplývajúce z manipulácie s rôznymi nádobami obsahujúcimi nebezpečné tekuté odpady je táto činnosť vykonávaná v nočných hodinách a za použitia rôznych ochranných prostriedkov,“ informovala Polícia SR.

Cieľom obhliadky bolo presne identifikovať všetky druhy nebezpečného odpadu a jeho množstvo. Tieto informácie majú byť rozhodujúce pre určenie rozsahu protiprávneho konania podozrivých osôb a tiež pre určenie spôsobu likvidácie nebezpečného odpadu.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933) na 1 rok
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924) na 1 rok
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

  1. varkolyova.dagmar@gmail.com23.08.2018 (22:58)
    ...normálnemu človeku nad týmto dianím rozum zastáva a zase sme všetci ticho ...firma sa vyparí a skutok sa nakoniec ani nestal ....zaujímavé, že ako sa darí niektorým vyvoleným takto podnikať ...na druhej strane ukladajú kontrolné orgány slovenským podnikateľom pokuty za úplné hlúposti a papierové chyby, ktoré nemajú s ochranou životného prostredia nič spoločné , akurát iba to, že vyrúbeme viac lesov, aby sme mohli viac papierov vyplniť a namnožiť ...a na druhej strane tu máme časovanú bombu, o ktorej vedeli všetci , ktorí mohli už dávno zakročiť ...roky sa porušuje zákon, vinník sa vyparí do neznáma a nakoniec to zaplatíme všetci z nášho vrecka ....je toto normálne ???

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

WrapPak je termoizolačný materiál, ktorý udrží potraviny čerstvé pri preprave

WrapPak je termoizolačný materiál, ktorý udrží potraviny čerstvé pri preprave

Výrobca obalov Ranpak prináša riešenie, ktoré má predchádzať vzniku potravinového odpadu pri prevoze. Slúžiť by malo predovšetkým internetovým potravinovým reťazcom.

Aké sú najčastejšie dôvody vzniku potravinového odpadu v potravinárskych firmách?

Aké sú najčastejšie dôvody vzniku potravinového odpadu v potravinárskych firmách?

Vedci sa pozreli na to, kedy a prečo spracovatelia potravinových produktov vytvárajú najviac odpadu.

Z vyradených blokov v Jaslovských Bohuniciach vlani zhodnotili 1250 ton surovín

Z vyradených blokov v Jaslovských Bohuniciach vlani zhodnotili 1250 ton surovín

Financie, ktoré Jadrová a vyraďovacia spoločnosť získala z recyklácie druhotných surovín, vrátia do procesu vyraďovania jadrových elektrární. Nepotrebné a stále funkčné zariadenia ponúkajú na predaj.