Dvořák Hager & Partners
MEVA SK
INISOFT

Vassal EKO už nie je. V tichosti zmenila majiteľa aj názov

Firma, ktorá čelí podozreniam z nelegálneho nakladania s odpadmi v súvislosti s nepovolenou skládkou v Podunajských Biskupiciach, vystupuje s novým menom aj majiteľom.

Vassal EKO

V areáli Vassal EKO bol ešte na jar čulý ruch | Foto: Odpady-portal.sk

Spoločnosť Vassal EKO sa od 5. decembra volá Bratislavská recyklačná s. r. o.

Ako vyplýva z údajov z obchodného registra, nepatrí už ani podnikateľovi Michalovi Kováčovi, ktorý ju vlastnil prostredníctvom svojich materských firiem.

Novým jediným spoločníkom je František Vizváry. Konateľom je RNDr. Oto Hornák. Človek s rovnakým menom aj titulom bol v minulosti dlhoročným generálnym riaditeľom Slovenskej inšpekcie životného prostredia.

Vassal EKO sa do povedomia verejnosti dostala v súvislosti s veľkou nelegálnou skládkou odpadu, ktorá vznikla v tesnom susedstve s jej recyklačým areálom. Podľa dávnejšieho vyjadrenia okresného úradu v Bratislave bola práve Vassal EKO podozrivá z dlhoročného navážania odpadu na vedľajší pozemok.

Majiteľ Vassal EKO Michal Kováč bol od leta niekoľko mesiacov vo vyšetrovacej väzbe pre podozrenie z uplácania policajtov, ktorí mali údajne zabezpečiť bezproblémové pôsobenie firmy v odpadovom biznise.

Vassal EKO

V máji firma "otvárala" s bohatým programom najväčšiu recyklačnú linku na Slovensku. Podnes nie je v prevádzke. | Foto: Odpady-portal.sk

Firme sa začalo výrazne dariť najmä od začiatku spolupráce s bratislavskou mestskou firmou OLO. Aj vďaka viacerým zmluvám s OLO jej tržby od roku 2015 postupne vzrástli z dvoch až na šesť miliónov eur (2017).

V lete sa na sociálnej sieti objavila fotografia, ktorá zachytila spolu na jachte v Chorvátsku majiteľa Vassalu Michala Kováča s riaditeľom spoločnosti OLO Branislavom Cimermanom. Fotografiu zverejnila facebooková stránka Bratislava bez odpadu.

Ešte v máji tohto roku firma slávnostne uviedla do prevádzky novú recyklačnú linku v areáli spoločnosti OLO, tá však podľa našich informácií podnes nespustila prevádzku nespustila. Linka mala slúžiť najmä pre potreby OLO.

Vassal EKO v júni prezentovala ďalší grandiózny plán odstránenia spomínanej haldy odpadov v jej susedstve, ktorú chcela zlikvidovať do roku 2021.


Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý vidíte na obrázku.

Captcha image
Show another codezobraziť iný obrázok

Mohlo by vás zaujímať

Grafickí dizajnéri z Londýna vyvinuli kompozitný materiál zo zemiakových šupiek

Grafickí dizajnéri z Londýna vyvinuli kompozitný materiál zo zemiakových šupiek

Poslúži predovšetkým v nábytkárskom priemysle, kde môže nahradiť drevovláknité dosky.

Sú bioplasty naozaj ekologickou alternatívou?

Sú bioplasty naozaj ekologickou alternatívou?

O bioplastoch sa často hovorí ako o ekologickej alternatíve k bežným plastom vyrobeným z ropy. Nová štúdia výskumníkov z Univerzity v Bonne však naznačuje, že prechod na plasty na rastlinnej báze by mohol mať na životné prostredie horší dopad, ako sa očakávalo.

V Trnavskom kraji pribudlo odpadu, v jednom okrese medziročne až o 13 %

V Trnavskom kraji pribudlo odpadu, v jednom okrese medziročne až o 13 %

Takmer tri štvrtiny všetkého komunálneho odpadu, ktorý vyprodukovali obce a mestá v trnavskej župe, zneškodnili. Predovšetkým skládkovaním.