NATUR-PACK
MEVA SK
MARIUS PEDERSEN

V Londýne zbierajú odpad namiesto smetiarskych áut elektrobicykle

V mestskej časti Putney spustili tento mesiac pilotný projekt zameraný na zefektívnenie zberu odpadu a zlepšenie kvality ovzdušia. Smetiarske vozidlá nahradili nákladné elektrické bicykle.

V Londýne zbierajú odpad namiesto smetiarskych áut elektrobicykle

Positively Putney

Zatiaľ zamestnávajú dvoch cyklistov

V snahe znížiť množstvo emisií uhlíka, ktoré sa vyprodukuje na jednej z najrušnejších londýnskych ulíc, spustilo mesto novú e-bike službu zberu odpadu s názvom Putney Pedals.

Zmenu iniciovala nezisková organizácia Positively Putney, ktorú financujú a vedú podniky z londýnskej mestskej časti Putney, v spolupráci s London Waste and Recycling Board, orgánom, ktorý spravuje odpadové hospodárstvo hlavného mesta Spojeného kráľovstva. Cieľom je zvýšenie miery recyklácie a zlepšenie kvality ovzdušia na ulici Putney High Street.

zdroj: Positively Putney

Putney Pedals v súčasnosti zamestnáva dvoch cyklistov, ktorí na nákladných bicykloch zbierajú odpad z miestnych podnikov a od maloobchodníkov. Odvoz rôznych druhov odpadu, vrátane skla, papiera, potravinového a komunálneho odpadu, bude pre tieto podniky lacnejší.

Odpad, ktorý zozbiera elektrický bicykel, sa odvezie do miestneho skladu, ktorý sa nachádza priamo na ulici Putney High Street. Tam ho prevezme komerčná recyklačná spoločnosť Paper Round, ktorá ho ako pri štandardnom postupe dopraví do spracovateľských zariadení po celej krajine.

 
 

Pre prečítanie celého obsahu musíte byť súčasťou nášho predplatného

za 99 € bez DPH získate na 1 rok

  • Predplatné mesačníka Odpadové hospodárstvo (ISSN 1338-595X)
  • Prístup ku všetkým článkom na Odpady-portal.sk (ISSN 1338-1326)
  • Prístup ku všetkým článkom na Energie-portal.sk (ISSN 1338-5933)
  • Prístup ku všetkým článkom na Voda-portal.sk (ISSN 2585-7924)
chcem sa prihlásiť chcem získať predplatné

Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Japonec vymyslel jedlé nákupné tašky, ktoré neškodia zvieratám

Japonec vymyslel jedlé nákupné tašky, ktoré neškodia zvieratám

Alternatívne vrecká z ryžových otrúb, ktoré bezpečne prejdú tráviacou sústavou, vyvinuli v Japonsku za účelom predísť úhynu vzácnych jeleňov, ktoré sa neraz kŕmia plastovými odpadkami po turistoch.

Čína od januára zakáže dovoz všetkého odpadu zo zahraničia

Čína od januára zakáže dovoz všetkého odpadu zo zahraničia

Postupné zákazy importu platia už od roku 2018. Od januára budúceho roka spraví Čína v oblasti zákazu dovozu posledný krok.

Michal Bakyta: Som za transparentné účty OZV a zberových spoločností

Michal Bakyta: Som za transparentné účty OZV a zberových spoločností

Výrobcovia budú platiť len za materiál, ktorý sa materiálovo či energeticky zhodnotí, uviedol v súvislosti s reguláciou tzv. recyklačných poplatkov šéf odpadovej sekcie MŽP Michal Bakyta.