NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

výkup kovov

Kovové odpady na Slovensku

14.07.2015

Kovové odpady na Slovensku

Cenná komodita s vysokým stupňom zhodnotenia. Článok vyšiel v mesačníku Odpadové hospodárstvo, 2015/06.

Nakladanie s kovovými odpadmi v zahraničí

14.07.2015

Nakladanie s kovovými odpadmi v zahraničí

Zo sprísňovania podmienok výkupu často ťaží zahraničná konkurencia. Článok vyšiel v mesačníku Odpadové hospodárstvo, 2015/06.

Zmeny v novom zákone o odpadoch pre kovový odpad

30.06.2015

Zmeny v novom zákone o odpadoch pre kovový odpad

Novinkami sú aj bezhotovostné platby, zrážková daň či povinné zhromažďovanie odpadu na sedem dní.

Horúci problém pre spracovateľov druhotných surovín

29.06.2015

Horúci problém pre spracovateľov druhotných surovín

Sprísnené podmienky výkupu odpadov nič nezlepšia, trh poškodia. Článok vyšiel v májovom vydaní mesačníka Odpadové hospodárstvo.

Peter Adam: Sprísnením podmienok pre výkup šrotu sa problém s krádežami nezmenší

15.06.2015

Peter Adam: Sprísnením podmienok pre výkup šrotu sa problém s krádežami nezmenší

Krádeže kovovo sú problém, sprísnenie ich výkupu ho však nevyrieši, tvrdí Peter Adam, ktorý pracuje s ľuďmi bez domova.

Kto navrhol zrážkovú daň na výkup odpadov? Ministerstvá sa zodpovednosti zbavujú

01.06.2015

Kto navrhol zrážkovú daň na výkup odpadov? Ministerstvá sa zodpovednosti zbavujú

Rezorty financií, hospodárstva a životného prostredia sa k návrhu nepriznávajú.

Bezhotovostná platba pri výkupe kovov v Česku končí

25.02.2015

Bezhotovostná platba pri výkupe kovov v Česku končí

Od 1. marca 2015 v Česku nebude možné vykupovať kovový odpad v hotovosti, ale iba prevodom na účet. České ministerstvo životného prostredia novelizovalo vyhlášku č. 383/2001 o podrobnostiach nakladania s odpadmi. Jediným možným spôsobom, ako za kov zaplatiť, tak bude bezhotovostná platba.

Česko: Obce nemôžu predaj kovov zakázať

19.04.2014

Česko: Obce nemôžu predaj kovov zakázať

Bohumín a ďalšie mestá na Karvinsku chcú zakázať predaj kovov v komerčných zberniach. Na základe zmeny mestskej vyhlášky o nakladaní s odpadmi by tam ľudia museli odovzdávať kovy a starý papier výhradne zadarmo v mestských zberných dvoroch. Radnice chcú týmto spôsobom bojovať proti zlodejom kovov aj zberniam, ktoré často vykupujú kradnuté veci. Podľa názoru ministerstva vnútra mesta však na takúto vyhlášku nemajú právo.