NATUR-PACK
REDOX
MARIUS PEDERSEN

TOP 10 najčítanejších článkov o plastovom odpade

Viete o tom, že v denníku Odpady-portal.sk sa nepretržite venujeme plastovému odpadu a využitiu plastov?

TOP 10 najčítanejších článkov o plastovom odpade

TOP 10

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. Čaká recykláciu plastových obalov prudký rozmach? | Vedecký objav prináša nielen šancu na vyššie využitie polyetylénu a polypropylénu, ale i možnosť premeniť ich na ešte užitočnejší materiál. | 423 čitateľov

  2. Môžu plastové cesty nahradiť asfalt? | Petrochemická spoločnosť Total vstúpila do projektu využívajúceho odpad z plastov na výstavbu ciest.

  3. Vymysleli jedlé obaly na nápoje, ktoré môžu nahradiť plastové fľaše | Britský start-up predstavil jedlé nápojové obaly vhodné na balenie vody, sladkých nápojov i alkoholu. Pozrite si novinku vo videu.

  4. Odzvonilo plastovým obalom potravín? Môže ich nahradiť jedlá bielkovinová fólia | Rastúce množstvo produktov prichádzajúcich na trh a uspokojujúcich potreby ľudí, vyžaduje aj značné náklady na obaly, ktoré sú nevyhnutné pre ich prepravu, či úschovu. V dôsledku toho sa obalové materiály najčastejšie hromadia na skládkach a znamenajú tak ďalšie náklady. Ale čo ak sa namiesto plastových, použijú prírodné látky pri výrobe obalov?

  5. Worldwatch Institute: Svetová produkcia plastov rastie, recyklácia stagnuje | Už viac ako 50 rokov svetová produkcia plastov neustále rastie. V roku 2013 bolo vyrobených okolo 299 miliónov ton plastov, čo predstavuje oproti predchádzajúcemu roku nárast o 4 %. Separovaný zber a recyklácia plastov však naďalej zaostávajú za produkciou a každý rok končia milióny ton plastov na skládkach alebo v moriach. Uvádza sa to v najnovšej správe Worldwatch Institute.

  6. Ikea predáva kuchynskú linku z recyklovaných plastových fliaš | Obchodný reťazec použil prvý krát novú plastovú fóliu na predných dvierkach nábytku. Má miliardu eur na investície do obnoviteľných zdrojov.

  7. Objavili húsenice, ktoré požierajú plastový odpad | Plastový odpad by v budúcnosti už nemusel predstavovať problém. Španielska vedkyňa našla húsenicu, ktorej plastový odpad zachutil ako potrava.

  8. V Štúrove sa majú recyklovať plasty a pneumatiky, obyvatelia to odmietajú | Hoci spoločnosť HC Logistik chce využívať technológiu tepelného spracovania, mesto so zámerom nesúhlasí.

  9. Rothy’s vyrába recyklovateľnú obuv z plastových fliaš | Vývojári zo San Francisca prišli s technológiou, ktorá premieňa PET fľaše na syntetické vlákna a pletie z nich topánky.

  10. PCP Invest chce vyrábať palivo z odpadových plastov | Spoločnosť PCP Invest, s.r.o. zo Serede pripravuje vybudovanie prevádzky na zhodnocovanie odpadových plastov v priemyselnom areáli v Seredi. Výstupom spracovania bude palivová tekutina. Zámer činnosti na posúdenie dopadov na životné prostredie predložila firma v decembri.

A to nie je všetko

Ak si predplatíte náš denník, neujdú vám ani ďalšie najčítanejšie články z rôznych oblastí. Pozrite si prehľad TOP10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV v týchto oblastiach:

Legislatíva

Poradca podnikateľa

Kovový odpad

Samosprávy

Technologické novinky

Biologický odpadPredplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Ďakujeme!
Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 1. - 7. 12. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 1. - 7. 12. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Nová asociácia chce združovať výrobcov kompostu a spracovateľov bioodpadu

Nová asociácia chce združovať výrobcov kompostu a spracovateľov bioodpadu

Súčasné kapacity kompostární podľa asociácie nie sú dostatočné.

Monitoring odpadového hospodárstva | 27. - 30. 11. 2023

Monitoring odpadového hospodárstva | 27. - 30. 11. 2023

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.