Eversheds Sutherland
REDOX
MARIUS PEDERSEN

TOP 10 najčítanejších článkov o elektroodpade

Viete o tom, že v denníku Odpady-portal.sk sa nepretržite venujeme odpadu z elektrozariadení?

TOP 10 najčítanejších článkov o elektroodpade

Foto: Fotolia

TOP 10

Prečítajte si, ktorých TOP 10 je u nás najčítanejších za ostatný rok:

  1. Elektrozariadenia a elektroodpad. Práva a povinnosti podľa nového zákona o odpadoch | 772 čitateľov

  2. Objavili spôsob, ako jednoducho získať z vyradených elektroodpadov zlato. Výskumníci zo škótskej Edinbourgh University vynašli metódu na získavanie zlata z vyradených mobilov, televízorov, počítačov a ďalšieho elektronického odpadu. Ich objav minulý týždeň zverejnil nemecký časopis Angewandte Chemie. | 712

  3. ASEKOL predstavil v Trnave červeno-biele kontajnery na zber malých elektrospotrebičov. Včera bola v Trnave slávnostne predstavená a uvedená novinka na Slovensku. Červeno-biele kontajnery, ktoré budú slúžiť občanom na zber veľmi malého elektroodpadu, ako i prenosných batérií a akumulátorov. Organizácia zodpovednosti výrobcov pre elektrozariadenia, batérie a akumulátory ASEKOL SK poskytne mestu Trnava postupne 15 takýchto kontajnerov. | 688

  4. Peniaze na kúpu elektromobilu pôjdu z rozpočtu na recykláciu. Vláda rozdáva peniaze zväzu. Kúpu nového elektromobilu bude u nás štát podporovať príspevkom do 5000 eur, potvrdil nedávno minister hospodárstva Žiga. | 650

  5. NAY a SEWA budú opäť zbierať elektroodpad po celom Slovensku. Aj tento rok NAY a SEWA ponúkajú odvoz nepotrebných veľkých elektrospotrebičov, ktoré zaberajú miesto v pivniciach či na povalách. | 612

  6. Tri trendy ovplyvňujúce recykláciu elektroodpadu v budúcnosti. Technologický vývoj a internet vecí uľahčujú ľuďom život, pre recyklátorov môžu znamenať väčšie starosti.

  7. SEWA znižuje ceny v elektre a batériách. SEWA znižuje od 1. januára 2017 recyklačné poplatky v komoditách elektro a prenosné batérie.

  8. ASEKOL SK umiestnil ďalšie kontajnery na malý elektroodpad. Osemnásť červeno-bielych kontajnerov na veľmi malý elektroodpad bolo v decembri rozmiestených v ďalších dvoch mestách.

  9. V Kanade vynašli spôsob šetrnejšej a rýchlejšej extrakcie zlata z elektroodpadu. Nižšia toxicita, menšia finančná nákladnosť a rýchlejšia extrakcia zlata z elektronického odpadu. Tak by sa dali charakterizovať hlavné plusy nového prístupu, ktorý by mohol znamenať revolúciu v recyklácii vzácneho kovu a byť naozajstnou zlatou baňou. A to doslova.

  10. Do konca septembra sa firmy a inštitúcie môžu elektroodpadu zbaviť bezplatne. Kolektívna organizácia na ekologický zber a spracovanie elektroodpadu SEWA ponúka bezplatný odvoz a likvidáciu vyradenej IT techniky a elektrospotrebičov.

A to nie je všetko

Ak si predplatíte náš denník, neujdú vám ani ďalšie najčítanejšie články z rôznych oblastí. Pozrite si prehľad TOP10 NAJČÍTANEJŠÍCH ČLÁNKOV v týchto oblastiach:

Legislatíva

Poradca podnikateľa

Kovový odpad

Samosprávy

Technologické novinky

Biologický odpad

Plasty


Predplatné

Poznáte, čo všetko obsahuje naše predplatné?

Za 99 € plus DPH získate na 1 rok:

Ako si nás predplatiť?

Naše predplatné si môžete objednať jednoducho online. Ak by ste však potrebovali objednávku sprocesovať cez svojho zamestnávateľa, alebo je pre Vás objednávanie online zložité, stačí si stiahnuť tento nový formulár (formát RTF) a zaslať nám ho vyplnený na e-mail: info@proenviro.eu.

Ďakujeme!
Diskusia (0)

Pridajte komentár

Táto funkcia zabraňuje robotom pridávať neadekvátne príspevky. Zadajte prosím overovací kód, ktorý je výsledkom uvedeného vzorca.Pre pridanie nového komentára sa prosím prihláste.


Mohlo by vás zaujímať

Monitoring odpadového hospodárstva | 17. - 22. 2. 2024

Monitoring odpadového hospodárstva | 17. - 22. 2. 2024

Prehľad noviniek v médiách, legislatíve, investíciách a verejnom obstarávaní v odpadovom hospodárstve za uplynulé obdobie.

Inzercia

Inzercia

Inzercia v online denníku Odpady-portal.sk.

Chystajú spoluprácu. ZMOS a SPAK-EKO chcú menej litteringu z cigaretových ohorkov

Chystajú spoluprácu. ZMOS a SPAK-EKO chcú menej litteringu z cigaretových ohorkov

Riešením má byť nový systém rozšírenej zodpovednosti výrobcov.